האיש שעדותו המוקדמת בפרשת מעטפות הכסף הביאה להתפטרותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, חזר לבית המשפט בישראל. משה טלנסקי שב והעיד היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אולמרט - הפעם במסגרת פרשת הולילנד. טלנסקי טען מעל דוכן העדים: "נתבקשתי להעביר כספים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המשפט ניסתה הפרקליטות לחשוף את התנהלותו הכספית של אולמרט ולכן זימנה את טלנסקי למתן עדות. במהלך המשפט שאל התובע את טלנסקי אודות הלוואה שהעביר לאחיו של ראש הממשלה לשעבר, יוסי אולמרט, על סך 30 אלף דולר.

"שולה זקן העבירה לי בטלפון הנחיות לאן להעביר את הכסף", סיפר טלנסקי בעדותו. "היא הסבירה לי כל מה שנחוץ להעברה. תחילה לא רציתי לבצע את העברת הכסף. עזרתי לאלמרט בקמפיין בו לא נבחר, עזרתי לו בעניינים פוליטיים ולא חשבתי שאני צריך לעזור לו בעניינים משפחתיים".

פרקליטיו של אולמרט: "מדובר בשקרן"

"מדובר בעד שקרן". דן ואולמרט (צילום: חדשות 2)
"מדובר בעד שקרן". דן ואולמרט | צילום: חדשות 2

בחקירתו הקודמת באותו עניין אמר טלנסקי כי הוא אינו מכיר את יוסי אולמרט, ובחקירה אחרת אמר: "אני לא מכיר את יוסי, אבל חשבתי שאחיו ייקח אחריות על ההלוואה הזו". בחקירה המשטרתית, כשנשאל האם העביר כסף ליוסי אולמרט, הוא ענה: "לא זכרתי את פרטי ההעברה, אולי חשבתי שאולמרט העביר לי כסף כדי שאני אעביר לאחיו, אבל לא שיקרתי בעדותי".

עו"ד רועי בלכר מצוות ההגנה של אולמרט אמר עם תום הדיון כי "טלנסקי לא זכר את מה שנאמר בחקירת המשטרה וכעת הוא זוכר את הכל? טלנסקי מסר בבית המשפט גרסאות סותרות. מר אולמרט מעולם לא ביקש כסף מטלנסקי עבור אחיו בשום שלב".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, אמר בתגובה כי "בכל הקשור לטלנסקי, כצפוי, אין חדש תחת השמש, ועדותו היום הפוכה לחלוטין מעדותו במשטרה. כבר הוכחנו כי מדובר בעוד שקרן, ובית המשפט כבר אמר עליו דברים קשים, קבע כי קיים קושי לסמוך על עדותו וכי יש לבחון את דבריו בזהירות".