אופיר סספורטס
"המתווך" אופיר סספורטס לאחר מעצרו. ארכיון | צילום: חדשות 2

"משפט התוקפים" של דודו טופז ממשיך כמתוכנן: אחרי התאבדותו של "מלך הרייטינג" החלו המעורבים בפרשה לפעול לטובת שחרורם ממעצר, בטענה שהעד המרכזי איינו - ואיתו העדויות. אולם, בית המשפט העליון כנראה חושב אחרת והיום דחה את ערעורו של אופיר סספורטס, שביקש להשתחרר ממעצר עד תום ההליכים נגדו.

סספורטס, החשוד בתיווך בין גורמים עבריינים לדודו טופז, ערער על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שקבעה כי עליו להישאר במעצר. השופט בדיון קבע כי עצם מותו של דודו טופז לא פוגע בראיות נגד החשוד.

בהחלטת בית המשפט בעניינו של סספורטס נכתב כי האישום החמור ביותר העומד נגדו הוא מסוכנות. "הזמנת אדם להכות את הזולת תמורת תשלום גבוה הוא דבר המעיד על מעורבות עמוקה ונטיה עבריינית", דברי בית המשפט.

נגד סספורטס הוגש כתב אישום הכולל עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה בכוונה מחמירה, סחר בסם מסוכן, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. סספורטס חשוד כי שימש כמתווך בין דודו טופז לבין תוקפיו של אבי ניר, שגרמו לפציעתו.

"אין כל חשש למסוכנות"

_OBJ

פרקליטו של סספורטס, עורך הדין בני נהרי, הסביר לחדשות 2 באינטרנט את ההיגיון שעמד מאחורי בקשת השחרור, לפני שנדחתה על ידי העליון: "אופיר הוא אדם ללא כל עבר פלילי, תסקיר המבחן המליץ לשחרר אותו ועכשיו אין כל חשש למסוכנות".

עו"ד נהרי מאמין שלמותו של דודו טופז יש תפקיד מכריע בדרישה לשחרר את סספורטס. "לאור ההתפתחות החדשה - מותו המצער של דודו טופז ז"ל - יש כרסום משמעותי בחומר הראיות, היות וטופז הוא העד המרכזי נגד סספורטס", אמר עו"ד נהרי.

סספורטס, בן 35 תושב חדרה במקור, הסגיר עצמו למשטרה לפני כחודשיים לאחר שהבין כי חוקרי המשטרה נמצאים בעקבותיו, לאחר מעצרו והודאתו של טופז בהזמנת התקיפות. סספורטס הודה בחקירתו במשטרה כי נהג למכור לטופז קוקאין, וכי תיאם עם הנאשמים בתקיפת אבי ניר את פרטי התקיפה המתוכננים שקיבל, על פי החשד, מטופז.