כמה ימים אחרי גזר הדין הדרמטי שבו נשלח הנשיא לשעבר והאנס משה קצב לשבע שנים מאחורי סורג ובריח, ממשיכים הוא ובני משפחתו לשמור על אופטימיות ומאמינים כי למרות שהשופטים אמרו את דברם באופן נחרץ, ניתן עדיין לבטל את רוע הגזירה.

בריאיון ראשון ל"פגוש את העיתונות" מאז מתן גזר הדין, סיפר אחיו של הנשיא לשעבר, ליאור קצב: "משה עובר סבל לא אנושי ושום אדם אחר לא היה מחזיק מעמד. אני לא יכול לדמיין את משה עושה צעד קדימה לעבר בית הסוהר. הוא מתלבט אם לערער ואני מקווה מאוד שמשה שיחליט לערער לעליון. אנחנו מאמינים שהערעור יתקבל, ושהשופטים לא יישלחו אותו לכלא".

על מצב רוחו של קצב ויחסם של קרוביו אליו, סיפר אחיו: "משה מנסה עדיין לעכל את מה שעבר עליו. בשיחות עם המשפחה, לכל אורך הפרשה, הוא הרשה לעצמו להראות רגשות. אנחנו צמודים אליו לכל אורך שעות היממה".

ליאור קצב המשיך לדבוק בגרסת אחיו, שלפיה אין כל אמת בגרסת המתלוננות נגדו וכי הנשיא לשעבר חף מכל פשע. "ההרשעה הייתה הדבר החמור ביותר. לא ציפינו לכך והגענו מוכנים לזיכוי מוחלט. בחנתי את כל הראיות בתיק, לא הייתה שום ראיה שהצדיקה את מסקנת השופטים".

על סירובו של קצב לקבל את הסדר הטיעון שהוצע לו, מה שיכול להביא לסוף שונה בתכלית לפרשה, אמר אחיו כי "בהחלטה של משה לבטל את העסקה הייתה אמונה מלאה בחפותו. גילה תמכה לחלוטין בקבלת הסדר הטיעון. אנחנו לחצנו על משה לחתום על הסדר הטיעון, ואחרי הרבה לחצים הוא חתם - ואחר כך חזר בו. תמכתי בו כשהחליט לבטל את ההסדר, אבל במבחן התוצאה - השקר ניצח בבית המשפט".

המתלוננות שקרניות, השופטים טעו

גם בריאיון, דחה אחיו של הנשיא לשעבר כל אפשרות לכך שיש אמת בדברי המתלוננות. "השופטים טעו בהכרעת הדין", קבע ליאור קצב. "אני חושש שלא היה להם אומץ להכריע על פי הראיות. אדם לא יכול להודות בדברים שלא נבראו. לא היה בהקלטות שפורסמו דבר שמבסס רומן".

הוא הדגיש כי הוא נותן אמון מלא בגרסת הנשיא לשעבר: "משה ואני קרובים מאוד ואני מאמין לו בכל לבי. הוא אומר לי את האמת וכל האמת. משה קצב הוא הקורבן. המתלוננת שיקרה לכל אורך הדרך, הסיפור שלה התקבל ללא שום ראיה בבית המשפט. והסיפורים של המתלוננות לא דומים אחד לשני. אף לא אחת מהן התלוננה מיוזמתה".

על מצב היחסים שבין הנשיא לשעבר לבין רעייתו גילה, שבחרה שלא להתייצב לצד בעלה בבית המשפט, סיפר ליאור קצב: "היא נמצאת לצד משה כל הזמן. היא מאמינה לו ונחשפה לכל הראיות. גילה דאגה לכל בני המשפחה לאורך הפרשה, היא יודעת מה טובתה, היא יודעת את האמת ומאמינה מאוד בבעלה".
את האשמה למצב שאליו נקלע הנשיא לשעבר הפנה אחיו לעבר היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז: "היו אנשים שרצו לנקום בו. מזוז הגיע לפרשה עם משקעים מסוימים נגדו ולא עם ידיים נקיות. מזוז ידע שאין בתיק ראיות לאונס ולכן בחר בהסדר הטיעון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

פרקליטו של קצב: "חושש שיתאבד"

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב