כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הדוד החשוד שהתעלל מינית בשניים מאחייניו. הדוד מואשם בשני סעיפים חמורים: מעשה מגונה על ידי בן משפחה והתעללות בקטין וחסר ישע על ידי אחראי. 

הדוד חשוד כי ביצע מעשים מגונים בשני אחייניו שהם היום בני תשע וארבע. בילד הגדול, הסובל מאוטיזם, בוצעו המעשים במשך שש שנים, מגיל שנתיים וחצי. בילד בן הארבע הוא ביצע מעשי סדום בשנה וחצי האחרונות. מדובר במשפחה חרדית מאזור ירושלים.

בכתב האישום מפורטים המעשים המזעזעים שמואשם בהם הדוד. "במהלך אותה תקופה, במספר רב של הזדמנויות ובמועדים שאינם ידועים למאשימה במדוייק, השכיב הנאשם את י' על מיטה בבית הוריו, תוך שהוא מתחכך בו מעל הבגדים, על מנת להגיע לסיפוק מיני כל זאת כש י' בוכה וצועק", נרשם בין היתר בכתב האישום. "במספר מקרים חילצה ש' את בנה מתחת לנאשם, ובהזדמנויות אחרות התעלמה מבכיו וצעקותיו של הילד".

על התנהלות ההורים נכתב בכתב האישום: "חרף היות הוריו של י' מודעים למעשיו של הנאשם המתוארים לעיל, המשיכו מ' ורעייתו להפקיד את י' בידי הנאשם, ולאפשר לו לשהות במחיצתו". במשטרה גם בודקים חשד נוסף, לפיו אביהם של הילדים התעלל בהם גם הוא.

הקשר נחשף בעקבות תלונה של אישה שראתה את החשוד מבצע מעשה מגונה בילד בן ארבע במרפאה. הוא נעצר, הודה במעשה, והבטיח לא לחזור עליו, אך בית המשפט החליט להאריך את מעצרו. במסגרת החקירה זומנה אחותו להעיד - ואז נחשפה הזוועה.

למה ההורים שתקו?

"במשך שבע שנים לערך, אנס החשוד ילד שכיום גילו תשע וחצי. בשנה וחצי האחרונות אנס ילד נוסף בן ארבע", אמר עם פרסום הפרשה אחד החוקרים . על פי החשד ידעו ההורים על ההתעללות כמעט מהרגע הראשון, כששמעו את צרחות ילדיהם מן החדר הסמוך, אבל פחדו לדווח על כך לשלטונות.

"לא רק שההורים ידעו, הם גם ראו", אמר בעבר חוקר משטרה. "לטענת האב, החשוד הפסיק במעשיו כמה פעמים לאורך השנים, ועל כן לא היה צורך לדווח על המעשים", הוסיף. בחקירתם טענו ההורים כי למרות שראו את המעשים מול עיניהם - הם התייעצו עם רבנים שהציעו להם לא לעשות דבר. המשטרה ממשיכה לחקור את שתיקת ההורים.

עוד טענו ההורים במהלך חקירתם,  כי למרות שראו את המעשים מול עיניהם בבית ושמעו את בניהם זועקים מכאבים, הם פחדו לדווח. לטענתם, הם חששו שיחול עליהם "דין מוסר".