קנס בסך 30 אלף ש"ח ליצפאן ואשתו (צילום: חדשות 2)
אלי יצפאן. זה לא ממש מצחיק | צילום: חדשות 2

כתב אישום הוגש היום בבית הדין לעבודה נגד הבדרן אלי יצפאן על העסקת עובדת זרה בניגוד לחוק במשק בית. בצעד לא רגיל, תוקן בימים האחרונים כתב האישום שהוגש כנגד משפחת יצפאן בחודש נובמבר לאחר שבביתם ברמת השרון אותרה עובדת זרה מסין.

כתב האישום המקורי הוגש נגד גלית יצפאן אולם אז התברר כי אלי יצפאן היה מעורב באופן פעיל בהעסקת העובדת הזרה. בעקבות כך, מחלקת התביעות של רשות האוכלוסין וההגירה החליטה להגיש כתב אישום מתוקן לבית הדין לעבודה בו נכלל גם יצפאן עצמו. 

ב-21/11/10 צוות של אגף האכיפה נגד מעסיקים ברשות למנהל אוכלוסין של משרד הפנים עצרו בביתו של הבדרן ברמת השרון עובדת זרה לא חוקית. בפעילות היזומה אותרה עובדת זרה מסין שפתחה את הדלת ושיתפה פעולה עם החוקרים. מן הבדיקות שנעשו מולה היא נמצאת בארץ משנת 2005, אז הגיעה לעבודה בסיעוד באופן חוקי, אולם בשנת 2009 נפטר המעסיק – כך שברגע שעברו 4 שנים היא הפכה ללא חוקית.

"אחרי ברק התכוונתי להטיס אותה הביתה"

יצפאן עצמו לא היה בבית באותם הרגעים, אולם הגיע לדירה בדיוק כשהצוות עמד לעזוב. לטענת אנשי משרד הפנים, הבדרן נראה מופתע ואמר להם: "אחרי הפרסומים על ברק, הייתה לי כוונה להטיס אותה הביתה בשבועיים הקרובים".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנו פועלים יומם וליל כדי להעביר מסר חד-משמעי לציבור שהעסקה לא חוקית היא עבירה פלילית לכל דבר. למרבה הצער, האנשים שאנו מצפים שיהוו דוגמא אישית אינם עושים זאת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק