ארכיון (צילום: רויטרס)
מידע מסווג הגיע לאויב? אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כתב אישום חמור ותקדימי הוגש היום בבית הדין הצבאי ביפו נגד איש קבע בכיר ביחידת המחשבים הצה"לית ממר"ם, בחשד שהעביר מידע בסיווג 'סודי ביותר' לדיסקים קשיחים והוציא אותם מחוץ ליחידה. הנגד מואשם בעבירות של חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה והתנהגות שאינה הולמת.

על פי כתב האישום, בעת שאיש הקבע עבר מיחידה אחת לאחרת הוא העביר את המידע והכניס אותו למחשבו האישי שמחובר לרשת האינטרנט. "חשיפתו של המידע שהיה מצוי במחשבו האישי של הנאשם הייתה עלולה להביא לפגיעה בביטחון המדינה שכן המידע הינו בעל משמעות של ממש לאויב ועלולה לסייע לו בתקיפת סייבר על ישראל", נכתב בכתב האישום.

אין תמונה
עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי

הפרשה נחקרה בחשאי בחודשים האחרונים במשטרה הצבאית. החוקרים מצאו במחשבו האישי של הנגד מסמכים מסווגים עד רמת סיווג "סודי ביותר". כעת נבדק האם זלגו חומרים לרשת האינטרנט האזרחית.

"מרשי מכחיש כל פגיעה בביטחון המדינה או כל אפשרות כזו", אמר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי המייצג את איש הקבע. "הדברים נעשו מתוך כוונה טובה ועל מנת לייעל את עבודתו והדבר יוכח בבית המשפט".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעניינו של הנגד הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי ביפו. כתב האישום מייחס לנגד עבירות של חריגה מסמכות עד כדי סיכון בטחון המדינה וכן התנהגות שאינה הולמת. עניינו של הנגד תלוי ועומד ועל כן לא ניתן למסור פרטים נוספים."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק