זירת הרצח בפתח תקווה, הלילה  (צילום: חדשות)
זירת הרצח בפ"ת | צילום: חדשות

"אני אהרוג את כולם", אמר קונסטנטין ראוסוב לפני כשלושה שבועות, אמר וביצע. היום הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. כתב אישום מייחס לראוסוב עבירה של רצח אנדריי מטוסוב וניסיון לרצח אשתו אנסטסיה טפלינסקי וכן ניסיון לרצוח גם את רעייתו של הנרצח אנה מטוסוב.
בליל ה-2 בדצמבר קבעו קונסטנטין ואשתו, החיה בנפרד ממנו, להיפגש בדירתה של אנסטסיה בפתח תקווה. בני הזוג היו נשואים שבע שנים וחצי, כאשר לפני מספר חודשים הודיעה אנסטסיה לבעלה על רצונה להיפרד ממנו, אך הוא סרב להשלים עם הפרידה, ניסה לשכנע אותה שלא תעזוב אותו, סיפר לה שהוא חולה סרטן ועומד למות ואיים בהתאבדות, במספר הזדמנויות שונות.

בשל כך ומאחר שראוסוב כבר פגע ברעייתו בעבר, בני הזוג אנדרי ואנה, שהם חבריה של אנסטסיה, חששו שמא יפגע קונסטנטין באשתו ושהו עמה בדירתה. סמוך לשעה 23:00 הגיע ראוסוב כשהוא נושא אקדח, אותו הוא מחזיק ברישיון מתוקף תפקידו כמאבטח בחברת עמישב. ראוסוב ניסה לשכנע את אשתו להישאר בדירתה בלילה ולשוחח עמה, אך היא אמרה לו שאין להם עוד על מה לדבר וביקשה ממנו שילך. משסרב החשוד ברצח ללכת, אמרה אנסטסיה שהיא הולכת עם אנדריי ואנה. כשעמדו האישה וחבריה לצאת מהדירה, איים ראוסוב על אנה ואמר, כי אם הם יצאו הוא יהרוג את כולם. כשהחלו השלושה לצאת מדירתה של אנה, ירה ראוסוב לעברם מטווח של כשלוש מטר וחצי, דרך דלת העץ של הדירה, שישה כדורים לפחות.

ירה וניסה להתאבד

כתוצאה מהירי נפגע אנדריי משני כדורים בבית החזה ונפטר במקום. אנסטסיה נפגעה באופן שטחי מקליע בבית החזה ובהמשך נזקקה לטיפול רפואי. לאחר שירה בשלושה ניסה הבעל היורה להתאבד, כיוון את האקדח אל מתחת לסנטרו וירה בעצמו. יממה לאחר מכן, בעודו מאושפז בבית החולים בלינסון הוא נעצר.

כתב האישום מתבסס על הודאתו החלקית של ראוסוב שקשר עצמו לזירה, אישר שהוא היחיד שהחזיק אקדח ואישר שירה בעצמו, כמו גם על הודאתה של אשתו אנסטסיה ששחזרה את המקרה וציינה שראתה את בעלה אוחז באקדח מייד לפני הירי, ושמעה את האיום כלפיה שאם הם יצאו מהדירה הוא "יהרוג את כולם". מייד לאחר מכן נפגעו היא ואנדריי מהירי.

לכתבנו נודע כי אנסטסיה אשתו של הנאשם ברצח ככל הנראה תעזוב את הארץ וגורמים בפרקליטות אומרים "שלא נשאר לה בשביל מה להישאר פה".