נאום האימים של משה קצב. ארכיון
קצב. קח את כביש 6 | צילום: חדשות 2

אם יוצא משה קצב אחד מקריית מלאכי לבאר שבע, ובאותו הזמן בדיוק יוצא פרקליטו מתל אביב לקריית מלאכי - מי יגיע קודם למחוז חפצו? על השאלה הזאת ענתה היום נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, כשדחתה את בקשתו של הנשיא לשעבר להעביר את הדיון בעניינו מבית המשפט בתל אביב - לבאר שבע.

מוקדם יותר היום פורסם כי פרקליטיו של קצב עתרו לבית המשפט העליון בבקשה להעביר את מיקום הדיון מחר, שלב מקדים לקראת פתיחת המשפט, מבית המשפט המחוזי בתל אביב לבית המשפט בבאר שבע או בירושלים. הסיבה - נוחותו של העותר.

אבל בייניש גילתה שהמרחק בין קריית מלאכי לתל אביב קצר יותר מהמרחק בין קריית מלאכי לבאר שבע, ולכן דחתה את העתירה. "לא מצאתי כי יש בטיעוני המבקש להורות על קבלת בקשתו, הן בגלל שזו הוגשה יום אחד בלבד לפני מועד הדיון, והן בגלל שבבקשתו טוען המבקש כי נוחותו היא לקיים את הדיון בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע אליו משויך מנהלית מקום מגוריו קריית מלאכי. עם זאת, המרחק בין קריית מלאכי לבין תל אביב קצר יותר מהמרחק בין קריית מלאכי לבין באר שבע", כתבה השופטת.

לנשיאת בית המשפט העליון יש סמכות יחיד לקבל החלטה כזו. פרקליטי קצב עדיין טוענים שהעברת הדיון למקום אחר תקל על המשפט, מפני ש-25 מתוך 56 עדי התביעה מתגוררים בירושלים וכן 3 העדות המרכזיות בתיק.

מחר צפוי להיפתח השלב המקדים למשפטו של הנשיא לשעבר, משה קצב. אגב, לפי אתר "מפה", המרחק בין תל אביב לקריית מלאכי הוא 48 ק"מ, והנסיעה לוקחת 42 דקות. המרחק לבאר שבע הוא 59 ק"מ וזמן הנסיעה הוא 49 דקות. 

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב

הווידאופדיה: משה קצב