איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון
רוכברגר. ארכיון | צילום: חדשות 2

לאחר בקשת הפרקליטות להשעותו בשל כתב האישום שהוגש נגדו, ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר יודיע על נבצרות מתפקידו, זאת בטרם חקיקת חוק ההשעיה החדש. סיכום זה הושג לאחר שרוכברגר העדיף להכריז על נבצרות מאפשרות אחרת בה הוא יוכרז "מושעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החלטת הוועדה להשעיית ראש רשות בשל הגשת כתב אישום, בתקופת הנבצרות שתחול ב-7 במאי עד 15 בספטמבר הוא לא יפעל ולא יפעיל סמכויות כראש עיר. כמו כן, הוא לא ימלא תפקיד של סגן ראש עיר, חבר ועדה מקומית לתכנון ובניה, חבר בוועדת משנה לתכנון ובניה וחבר ועדת הכספים וועדת המכרזים.

"המדינה מאשרת שבתקופת הנבצרות ובשל הנסיבות המיוחדות של מקרה זה, שבו המשיב הודיע על נבצרות בטרם חקיקת החוק החדש", נכתב בהודעת הוועדה. "ישולם למשיב שכר בתנאי השעייה". עוד צוין כי אם הוא יודיע שהוא חוזר בו מהודעת הנבצרות, כולה או חלקה, אז הוא יחשב למושעה.

בחודש מאי בשנה שעברה הוגש כתב אישום חמור נגד רוכברגר, שייחס לו עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. בחודש ספטמבר הרכב של שבעה שופטי בג"ץ קבע כי יש להעביר מתפקידו את רוכברגר, בעקבות כתב האישום. עם זאת, בחודש אוקטובר הוא נבחר שוב לראשות העיר ברוב של 57%.