פרקליט המדינה משה לדור תוקף הערב בחריפות את שר המשפטים יעקב נאמן, על רקע תוכניתו של השר לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. ההתנגחות המשפטית עברה היום לפסים אישיים. "לתומכי הפיצול מניעים שונים", כתב לדור במכתב ששיגר לשר. "אבל התוצאה רוויית סכנות"

במכתב, אותו הפיץ פרקליט המדינה לכל עובדי הפרקליטות ולנציגי התקשורת, משתלח לדור בשר המשפטים וביוזמתו החדשה. "הפיצול מאיים על שלטו החוק", כתב. "הפיצול יביא לערעור האיזונים והבלמים שגובשו במשך שנים, ויגרום נזק קשה ביותר בהכוונת הממשלה באשר לגבולות המותר והאסור והיכולת לאכוף חוק על הממשלה השרים והפקידים".

לדור: תכנית השר - לפרק את הפרקליטות

לדור ממשיך וטוען כי התוכנית שהציע השר הממונה עליו היא רק "ברמה של כותרות". עוד מרומז כי מדובר במסמך ירוד, הנובע מפופוליזם וכי שר המשפטים נתלה בגל הפשע הגואה כדי לקדם מטרותיו. מתחת לרצונו לפצל את סמכויות היועץ, מסתתרת התוכנית האמיתית, לדברי לדור - הרצון לפרק את הפרקליטות.

שר המשפטים יעקב נאמן הגיב בחריפות למכתב: "השר רואה בצעד זה מעשה לא תקין, בו עובד ציבור מביע ביקורת נגד השר הממונה עליו", נמסר. "הדבר דומה לאלוף בצה"ל, אשר ייצא בביקורת כנגד שר הביטחון. דבר זה אינו תקין בלשון המעטה במנהל ציבורי."

עוד נמסר מלשכת השר: "ברצוננו להבהיר ששר המשפטים דן במשך חודשים עם פרקליט המדינה בכל פרטי התכנית המדוברת, כולל פגישות במשרד המשפטים ובביתו הפרטי של השר. המכתב כולל האשמות שווא ומוכיח קבל עם ועדה את הצורך המיידי בשינוי המבני אותו מוביל השר במשרד המשפטים".