18 שנים לאחר רצח נהג המונית דרק רוט, נחשפת לראשונה גרסתו של ארבל אלוני, אחד המורשעים ברציחתו. במסמכים שהגיש לבית המשפט יחד עם ערעורו, טוען אלוני כי בדיקת פוליגרף שעבר מוכיחה שלא הוא זה שלחץ על ההדק. כך פרסם הבוקר יורם ירקוני ב"ידיעות אחרונות".

אלוני, שירה ברוט למוות יחד עם חברו משה בן אבגי ברוט בשנת 1994, ולאחר מכן ביצע עמו שוד מזוין, מרצה עונש מאסר של 21 שנה. בשנת 1998, בעת שהיו בחופשתם הראשונה מהכלא, ביצעו השניים שוד מזויין בחנות מכולת, פצעו את המוכרת ונידונו לחמש שנות מאסר נוספות. בן איבגי נמלט מאז לארגנטינה, ואילו אלוני נישא, הפך לאב לשניים, והחל בהליך שיקום. השניים אמנם הורשעו ברצח, אך השאלה שנותרה פתוחה היא מי מביניהם הוא זה שלחץ על ההדק.

לפני כשבועיים דחתה ועדת השחרורים את בקשת קיצור שליש מאסרו של ארבל אלוני. לפני כשנתיים דחה סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, השופט אברהם טל, את הערעור הקודם שהגיש אלוני. אלוני, ביקש לשנות את החלטת ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר, שקבעה שלא לנכות שליש מתקופת מאסרו.

"הייתי ילד בן 14 ולא ידעתי מה אני עושה"

בחומר שצורף לערעור עלה כי במספר דיונים שנערכו בבקשותיו לשחרור מוקדם, התבטא אלוני בפתיחות בפני אנשי הוועדה, אודות ליל הרצח. "לא אני יריתי", אמר והוסיף: "כששואלים אותי מי לחץ על ההדק, אני אומר שהיינו ילדים, וכשגדלנו זה הפך להיות סוד".

עוד ציין אלוני: "לא אני זה שיריתי, אך יש לי אותה אחריות של מי שירה. אני הייתי מסוגל לעשות את זה, ולא בורח מזה לשנייה, הייתי שם ולקחתי חלק. הייתי אז ילד בן 14 ולא ידעתי מה אני עושה, רק אחרי כמה שנים החלו לבוא אליי התובנות".

בעתירתו של אלוני נחשף כי לפני חתונתו, התוודה בפני אשתו לעתיד כי לא הוא זה שירה ברוט, ובהתאם לבקשתה עבר בדיקת פוליגרף. "הלכתי למקום הכי מקצועי כדי לעבור בדיקה, ונמצאתי דובר אמת", אמר לוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק