שר התשתיות הלאומית עוזי לנדאו (ישראל ביתנו) הגיב הערב ב"אולפן שישי" על האשמותיה של נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, שהטיחה בו את האחריות למה שהגדירה "מסע הסתה ודה-לגיטימציה" נגד המוסד שבראשו היא עומדת. היא נקבה בשמו בשיחה שערכה בשולי הכנס שבו נאמה, ודבריה נקלטו והובאו באופן בלעדי על ידי חדשות 2.

"דבריה של ביניש הם אומללים ואני יכול להביע עליהם צער עמוק", אמר לנדאו. "גדלתי בבית על ערכי הדמוקרטיה שהם חשובים וגדולים עבורי. בהתקפה הבוטה של ביניש על חברי הכנסת היא נכנסה למגרש הפוליטי. מי שרוצה להיכנס אליו צריך להתמודד ולהיבחר. אסור לה לעשות את זה. עד שמגר, אף נשיא של בית המשפט העליון לא עשה כדבר הזה". בכך רמז לנדאו כי גם קודמה של ביניש בתפקיד, אהרן ברק, חרג מסמכותו בימי כהונתו.

לנדאו שב והתייצב מאחורי הדברים שאמר לפני כשבועיים במליאת הכנסת, אז האשים כי "אין בהרכב שופטי בית המשפט העליון פלורליזם - אלא יש אליטיסטיות אשכנזית. הוא שמאלני, פוליטי, מנותק מהיהדות ולעתים גם מהמציאות. הוא מרשה לעצמו לפלוש לתחומים לא לו".

בריאיון עמו הוא הסביר כי את אותו הנאום הוא נשא "כאיש ציבור ומתוך דאגה עמוקה וחרדה למעמד בית המשפט העליון". לדברי לנדאו, "הדבר החמור הוא שאנו מתמודדים מול אליטה שמבקשת לסתום פיות. כשאתה שומע שמקורבים של הנשיאה ביניש עושים השוואה בין הוויכוח בכנסת שהוא לגיטימי - לבין שנות ה-30 של גרמניה הנאצית, אז הציבור מצפה להתנצלות. הגברת ביניש חצתה את הקווים האדומים: או שהיא שופטת, או שהיא פוליטיקאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק