אנס חיילת אחרי השמירה. אילוסטרציה | צילום: AP

בית הדין הצבאי במחוז שיפוט חיל האוויר גזר שבע שנות מאסר בפועל לחייל שהואשם בשורת עבירות חמורות ובהן אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה בכוח, והטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעובדות כתב האישום בו הורשע הנאשם עולה כי הוא אנס חיילת ששירתה עמו באותה יחידה, לאחר ביצוע משימת שמירה במהלך סוף השבוע, בחודש פברואר 2012. על פי האישום, מעשיו של הנאשם בוצעו תוך נקיטת אלימות, וכן תוך הפעלת איומים קשים כלפי המתלוננת. בנוסף, הורשע הנאשם בהטרדה מינית כלפי חיילת נוספת ביחידה, תקופה קצרה לפני האונס.

בית הדין הצבאי עמד על חומרת מעשיו של הנאשם, בציינו כי מידת הפגיעה בערך החברתי עקב ביצוע מעשי העבירה הייתה קשה וחמורה, וכי הנאשם "חילל באופן גס ובוטה את גופה של המתלוננת ואת כבודה". עוד ציין בית הדין הצבאי את האלימות האכזרית שהפגין הנאשם כלפי המתלוננת, ותוך שהוא מתעלם מהתנגדותה.

9 חודשי מאסר לנגד שביצע עבירות מין

במקביל, בבית הדין הצבאי במחוז שיפוט מרכז, ניתן פסק דינו של איש קבע בדרגת רס"ל, אשר שימש כרס"פ בנח"ל ואשר הורשע, על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בשורה של עבירות בעלות אופי מיני כלפי חיילות מיחידתו.

במסגרת הסדר הטיעון שנרקם, עתרו הצדדים לעונש מוסכם בן 9 חודשי מאסר לריצוי בפועל בדרך של כליאה, קנס כספי משמעותי, הורדה לדרגת טוראי, ופיצויים כספיים למתלוננות. בנוסף, סיים הנאשם את שירותו הצבאי. בית הדין הצבאי קיבל את עתירת הצדדים לעניין העונש, תוך שציין כי העובדה כי המעשים בוצעו על ידי איש קבע כלפי חיילות בשירות חובה מעצימה את חומרת הדברים, וכי על הצבא לוודא כי חייליו יבצעו את תפקידם ללא מורא וחשש.