מני מזוז ומשה קצב (צילום: חדשות 2)
מזוז וקצב | צילום: חדשות 2

"תכליתה של עתירת קצב אינה אלא לסכל, או למצער לעכב את ההליכים הפליליים המתנהלים נגד העותר", כך השיב היום לבג"ץ היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז על עתירתו של הנשיא לשעבר משה קצב שדרש לחקור דליפת חומרי חקירה שקשורים לכתב האישום שהוגש נגדו.

בסוף חודש אפריל עתר קצב לבג"ץ, עוד לפני שמשפטו שלו נפתח, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית בנושא תקליטור שהועבר לתקשורת עם מסמכים מחקירתו של קצב. סנגורי קצב טענו אז כי ההדלפה ל"כלי תקשורת גדול" הגיעה מגורם במשרד המשפטים.

מזוז דוחה בתוקף את הטענה הזו. "נראה שהעותר מבקש ליצור קשר - מלאכותי ומופרך - בין ההחלטה להגיש כתב אישום בעניינו לבין דליפת חומר החקירה, שני עניינים שאין ביניהם כל זיקה... עניינה האמיתי של העתירה הוא הטלת דופי בניקיון השיקולים ובכשרות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום".

בפרקליטות מציינים בתשובה לעתירת קצב כי במשרד המשפטים בוצעה בדיקה בנושא ואף "הוחלט להרחיב את הליכי הבדיקה בידי גורם עצמאי, נוסף למנכ"ל המשרד... בסופו של יום... לא הועלו ממצאים שהיה בהם כדי להצביע על חשד קונקרטי נגד מי מהגורמים הרבים שהייתה להם גישה לחומרים הללו במהלך תקופת הטיפול בפרשה".

"בשלב זה אין תשתית מספקת סבירה להורות על פתיחה בחקירה פלילית", ענו בפרקליטות אך ציינו כי "יחד עם זאת הדלת לא נסגרה וככל שיימסרו על ידם פרטים נוספים ובעיקר פרטי זהותו של מי שמסר את התקליטור, נכון יהיה לשוב ולהמשיך את הבדיקה".

קצב נופף בתקליטור והשתלח במזוז

מסיבת העיתונאים הארוכה שקיים קצב בקריית מלאכי בחודש מרס התמקדה באותו תקליטור. קצב גם החזיק את התקליטור בחלק מהנאום וצעק למצלמות: "חבל התלייה שלי - חבל ההצלה של מזוז".

קצב יצא גם נגד התקשורת, שהייתה "חד-צדדית וממוקדת". "חשבתי שיגידו 'משה קצב, הוכחת את חפותך', אבל כלי התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה המשיכו לשפוך את דמי, בלינץ' השיסוי". בסיום מסיבת העיתונאים, התפטרו יועצי התקשורת של הנשיא לשעבר.

במהלך מסיבת העיתונאים הוציאו במשרד המשפטים תגובה זועמת להאשמותיו של הנשיא לשעבר, בין השאר גם בנושא התקליטור. 

הווידאופדיה: משה קצב