"מקווים שהפעם לא יחמוק מעונש". הנאשם בזי (צילום: חדשות 2)
"מקווים שהפעם לא יחמוק מעונש". הנאשם בזי | צילום: חדשות 2

לבית משפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד מרדכי חי, תושב הרצליה בן 65, הנאשם כי כי לפני שלושה שבועות רצח את אשתו השנייה, אלסי לגונדאי, ילידת הפיליפינים בת 38 -  בדקירות סכין, 21 שנים לאחר רצח אשתו הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו במקרה הקודם קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, אך כעת קבע בית המשפט כי הוא מודע למעשיו, מביע חרטה והוא כשיר לעמוד לדין. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים בעניינו.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רותי ארז מטעם פרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי בני הזוג נישאו בנישואים אזרחיים וחיו יחד כמה שנים. יצויין, כי לפני ארבע שנים נולדה לשניים ילדה משותפת. לאחר רצח אשתו הראשונה, שהתרחש לפני 21 שנים, אושפז הבעל בבית החולים הפסיכיאטרי "אברבנאל" שבבת-ים - אך שוחרר משם לפני כשבע שנים.

בתיאור מעשה הזוועה שבו נאשם חי נכתב, כי בשל חשד שהתעורר בקרבו לגבי מידת אמינותה של אשתו כלפיו, ולפיו היא "מתרועעת עם זרים", גמלה בליבו ההחלטה להרגה. מהאישום עולה עוד, כי במהלך האירוע נטל הנאשם סכין ו"לא חדל מלדקור את רעייתו עד שנפחה את נשמתה".

ילדי הנאשם: "מקווים שהפעם לא יצליח לחמוק מעונש"

עם היוודע דבר המעשה הנורא, הוציאו ילדיו של חי מנישואיו הקודמים הודעה שבה נכתב כי הם מתנערים מאביהם. "אנו, ילדיו של מרדכי, מזועזעים מחלום הבלהות שהוא שחזור מצמרר של רצח אמנו היקרה מלפני 21 שנה", כתבו. "אנו מקווים שהפעם לא יצליח לחמוק מעונש אשר ירחיק אותו מהציבור עד אחרון ימיו. אנו מבכים את מותה של אלסי שהייתה מלאך שאבינו לא היה ראוי לאהבתה", הוסיפו.

הילדים אף הדגישו כי דאגתם כרגע נתונה "להבטחת שלומה ורווחתה של אחותינו למחצה, שאנו מתכוונים להבטיח את עתידה". ילדיו של החשוד ברצח הוסיפו, כי "בניגוד לפרסומים, יש שיתוף פעולה בינינו ובין גורמי הרווחה, והילדה נמצאת במקום הבטוח ביותר עבורה כרגע לשביעות רצוננו המלאה".