היום בבית המשפט
היום בבית המשפט

ההליך המשפטי נגד כל המעורבים ברצח השר רחבעם זאבי ז"ל במלון הייאט בירושלים הסתיים היום, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע בצהריים ברצח את אחד ממתכנני ההתנקשות - אעהד עולמה. בהחלטתו ציין בית המשפט כי הנורשע ברצח לפני שבע שנים היה אחד מבכירי הזרוע הצבאית של החזית העממית ונטל חלק מרכזי בתכנון, שילוח והימלטותם של המעורבים ברצח. עולמה הורשע בשני סעיפים של רצח והשתייכות לארגון טרור וונגזר עליו לרצות עונש של מאסר עולם וחמש שנים נוספות.

סניגורו של עולמה, עו"ד ריאד אניס, ציין כי הם מכבדים את החלטת ביהמ"ש, אך הוסיף כי הוא מתכוון לערער לבית המשפט העליון, בטענה שעולמה וחבריו היו חלק ממשחק פוליטי הן מן הצד הישראלי והן מן הצד הפלסטיני. "אני עצור כבר כמעט שבע שנים", אמר הרוצח בבית המשפט. "אני קורבן כמו קורבנות רבים אחרים של המצב הפוליטי". עולמה ניסה לטעון כי העונש אינו שיויוני על סמך תקדימי עבר, אך השופטים היסו אותו ואמרו כי הדיון הוא לגיטימי וכי על התקדים כבר דובר במהלך המשפט.

בפרקליטות מחוז ירושלים הביעו סיפוק מההחלטה ובמיוחד על כך שבית המשפט קיבל את בקשתם לצבור את עונשו של עולמה ולגזור עליו מלבד עונש מאסר העולם, עוד חמש שנים נוספות. גם במערכת הפוליטית ברכו על החלטת בית המשפט. "בלי ספק העונש ראוי", אמר ח"כ אריה אלדד (התקווה), אך לא שכח גם לשלוח עקיצה לעבר ראש הממשלה אהוד אולמרט. "נדמה שפסקי הדין שחורצים בתי המשפט על מחבלים אינם שווים אפילו את את הנייר שהם נכתבים עליו. לא משנה לכמה שנות מאסר נידון רוצח, ממילא ראש הממשלה אמור מחר בבוקר לשחרר אותו".