לאחר שנבדק החשד לביצוע מעקבים והאזנות סתר אחרי עו"ד משה שרמן כחלק מחקירה המתנהלת בעניינו של הלקוח שלו, העבריין ריקו שירזי, עולה חשד נוסף ומטריד לא פחות: כחלק מהחקירה נגד שירזי נבדק החשד כי עורך דין נוסף של עד מדינה בפרשה, קיבל משרמן פנייה לקבלת סכומי כסף גדולים - זאת על מנת שעד המדינה ישתוק ולא יפליל את שירזי.

לאור החשדות, לפיהם שרמן הציע לעד המדינה סכום של 2.5 מיליון ש"ח בתמוקה לשתיקתו לכאורה, כינס היום עו"ד שרמן מסיבת עיתונאים במשרדו בה הדף את החשדות נגדו וטען כי הם מבוססים על עדותו של עד מדינה שאמינותו שנויה במחלוקת: "מתמלול העדות, כל ילד בן 5 היה מבין כי מדובר בעדות שקרית ומפוברקת", אמר שרמן.

"קנוניה של הפרקליטות"

עורך הדין שרמן האשים את היחידה הארצית לחקירות כלכליות ואת הפרקליטות במה שהגדיר "קנוניה", זאת מכיוון שישנם קלסרים שלמים של חומרים הנוגעים לעד המדינה שלטענתו לא הועברו אליו. "אם עשיתי משהו לא בסדר היו שולחים ניידת, עוצרים אותי כאחד האדם, אבל ידעו שאין בזה ממש", אמר.

"לא ייתכן שישנם חומרים שלא הועברו אלינו כאשר השופט מכיר אותם, החוקרים וצוות ההגנה מכיר אותם, עד המדינה מכיר אותם, רק אני ומרשי עומדים בבית המשפט ואין לנו מושג מכך", הוסיף עורך הדין. שרמן התלונן במחלקה לחקירות שוטרים ויפעל להגשת תלונת נזיקין ואף הגיש תלונה פלילית.

למסיבת העיתונאים הגיע גם עורך הדין אבי עמירם מטעם לשכת עורכי הדין, המגבה את טענותיו של עו"ד שרמן: "לא הייתי מצפה ממשטרת ישראל שתתעלם מהחשד. אבל כשמדובר בנקודה כה רגישה משטרת ישראל צריכה לבדוק את חשדותיה, אך יחד עם זאת לדאוג לא לפגוע בהליך הפלילי. בכל מקרה הדברים שנאמרים כאן עליהם להיבדק עד תום", אמר.