הבנק הבינלאומי, ארכיון
אישום: הצעיר חדר לדפים בפייסבוק ובמקושרים | öéìåí: חדשות 2

תושב באר יעקב בן 33 מצא כנראה דרך מתוחכמת באמצעותה הצליח לחדור לחשבונות דואר אלקטרוני פרטיים של נשים באינטרנט ולהחישף למידע אישי במיוחד. לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד הגבר, הנאשם שגם חדר לדפים אישיים של נשים ברשתות החברתיות "פייסבוק" ו"מקושרים", הוציא מהן תמונות אינטימיות ואף ניסה לסחוט אחת מהן.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד חיים ויסמונסקי מפרקליטות מחוז תל אביב עולה כי בין החודשים אפריל ליולי 2008 חדר הנאשם ממחשבים שבביתו לכ-30 תיבות דואר אלקטרוניות פרטיות המנויות בשירות ספקית שירותי הדוא"ל "וואלה!"

כך עבדה השיטה: על פי כתב האישום, הנאשם איתר כתובות דוא"ל של בחורות שאל תיבתן ביקש לחדור. הוא רשם את כתובת הדוא"ל בדף האינטרנט שממנו מתבצעת הכניסה אל שירות הדוא"ל של "וואלה!". לאחר מכן סימן בדף האינטרנט הנ"ל כי שכח כביכול את סיסמת הכניסה לחשבון הדוא"ל של המתלוננות.

על פי תנאי שירות הדוא"ל של החברה במקרה כזה, ניתן להיכנס בכל זאת לתיבת הדוא"ל על-ידי כתיבת מענה נכון לשאלה אישית המשמשת תחליף לסיסמת הכניסה לחשבון הדוא"ל. הנאשם ניסה לנחש את המענה הנכון לשאלה הסודית, וכשהצליח, נמסרה לו הגישה לתיבה וכן אופסה סיסמת הכניסה לתיבת הדוא"ל של המתלוננות.

"העתיק תמונות אינטימיות למחשבו האישי"

הגבר, כך נטען בכתב האישום, הזין סיסמה חדשה לכניסה לתיבת הדוא"ל של המתלוננות וסיסמה זו שימשה אותו כדי לחדור לתיבות הדוא"ל שלהן. בצורה דומה הוא חדר גם לדפים אישיים של נשים באתרים "פייסבוק" ו"מקושרים". שם הוא עיין בתכנים האישיים של והעתיק מהם תכנים פרטיים אל מחשבו האישי, כולל תמונות אינטימיות של חלק מהמתלוננות המתעדות אותן בעירום או בעת קיום יחסי מין.

עוד על פי כתב האישום, ביוני 2008 חדר הגבר שלא כדין לתיבת הדוא"ל של צעירה, בת 20, ושלח לפחות 37 תמונות שונות של המתלוננת, כשהיא מתועדת במצבים אינטימיים, לרבות במהלך קיום יחסי מין, מתיבת הדוא"ל שלה אל תיבת דוא"ל שלו.

בשלב מסוים, על פי כתב האישום, הוא פנה אל המתלוננת באמצעות הדוא"ל ואיים עליה שאם לא תשלח לו תמונות נוספות שלה בעלות תוכן מיני - יפרסם את תמונותיה האינטימיות שברשותו.

במקרה אחר בתחילת שנת 2007 נסע הגבר עם ידידתו ושותפתו לדירה, צעירה בת 29, לנופש בצימר בצפון הארץ. בצימר הוא צילם אותה באמצעות מצלמה דיגיטלית בלא ידיעתה בעת שהתקלחה באמבטיה דרך רווח בין דלת המקלחת לבין משקוף הדלת. בהמשך הוא העתיק את קבצי הצילום למחשבו, ומשם שכפל את הקבצים לתקליטור.

הגבר מואשם בעבירות של חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת, פגיעה בפרטיות, שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב וסחיטה באיומים.