ביקורת חריפה על הסכם הפיוס (צילום: דו"צ)
יחידה מובחרת - כתם שחור, ארכיון | צילום: דו"צ

"שייטת 13" ידועה כאחת מהיחידות המובחרות בצה"ל, כעת אירוע אונס מזעזע מאיים להשאיר כתם שחור על שמה הטוב של היחידה. כתב אישום הוגש לפרקליטות הצבאית בחיפה נגד איש מילואים המשרת ביחידה בחשד שאנס חיילת בדרגת רב"ט, האירוע המזעזע התרחש בבסיס היחידה בעתלית. במשפט שאמור להפתח בקרוב צפויים להעיד חיילים וקצינים בכירים ביחידת העלית, כך מפרסם היום העיתון "מעריב".

האירוע המחריד התרחש בחודש מאי, עת שהו איש המילואים וחיילת בדרגת רב"ט לבדם בחדר ישיבות בבסיס היחידה בעתלית. חייל המילואים ניצל את ההזדמנות בה לא היה איש נוכח מלבדם בחדר, תפס את החיילת הצעירה והחל בתקיפה המזעזעת.

בכל הזמן הזה הביעה החיילת התנגדות אקטיבית, צעקה לעבר תוקפה וניסתה לסטור לו. על פי כתב האישום בשלב מסוים עצמה החיילת את עיניה אך איש המילואים התעקש שתפקח אותן. לרגע הצליחה החיילת להשתחרר מאחיזתו ורצה לעבר הדלת, אך איש המילואים תפס אותה, הפשיל את מכנסייה ואנס אותה באכזריות תוך שהיא ממררת בבכי.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
החיילת התנגדה ומיררה בבכי, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כשהסתיימה התקיפה פנה איש המילואים לחיילת ואיים עליה שלא תספר על האירוע לאיש. "לא יהיה לך טוב אם תדברי על זה", אמר לה והוסיף כי מכיוון שהוא גבר נשוי והחיילת נמצאת בקשר זוגי עדיף שהשניים ישמרו על נסיבות האירוע בניהם.

הפרקליטות הצבאית בחיפה החליטה, לאחר שהשניים העידו בפניה, להגיש כתב אישום חמור נגד החייל התוקף. במהלך המשפט שייפתח בקרוב צפויים להעיד חיילים וקצינים בכירים ביחידה המובחרת, היום צפוי בית הדין הצבאי בחיפה לדון בבקשה שהוגשה לפניו, לפרסם את שמו ופרטיו של הנאשם בעבירה החמורה.

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק