בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום לפרסום קטעים מצילומי חקירתו במשטרה של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, בו הוא נשמע משקר בלי היסוס בתשובה לשאלת החוקרים האם קיבל לידיו כסף במזומן. "לא קיבלתי מזומנים", אמר הירשזון בחקירה.

באחד מקטעי החקירה שהותרו לפרסום מתעמת הירשזון עם מנהל הסתדרות העובדים הלאומית לשעבר, יצחק רוסו, וטוען כי "מעולם לא קיבלתי מזומנים, לא בהסדר כזה ולא בהסדר אחר".

מאוחר יותר בבית המשפט, הודה הירשזון בקבלת כסף מזומן במעטפות מידיהם של עובדיה כהן ויצחק רוסו. עוד עלה מן העדויות כי הירשזון שיקר בחקירה, מאחר וחשש כי כהן ורוסו יפילו עליו את כל האשמה: "אם אני רק אתחיל לדבר הכל יהיה עלי". בדיון אחר הוסיף שר האוצר לשעבר כי הוא בוש ונכלם בדרך בה קיבל את הכסף.

כתב האישום נגד הירשזון הוגש ב-4 ביוני השנה. הוא מואשם בגניבה, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. העונש על כל אחד מסעיפי האישום נע בין שלוש ל-10 שנות מאסר.

 בימים אלה מתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב משפטו של הירשזון הנאשם בגניבת מיליוני שקלים מהסתדרות העובדים הלאומית, בעת ששימש יושב הראש שלה. לטענת התביעה הירשזון חי חיי מותרות, ופיזר כספים ללא חשבון, וכשנקלע למצוקה כלכלית, נאלץ, כך על פי התביעה, לגנוב.

"ביזבז 28 אלף שקלים בשלושה ימים"

נציג התביעה, עו"ד אלי שוורץ, הציג לבית המשפט תדפיסים של חברת האשראי המעידים על התנהלות הכספית הפזרנית של השר לשעבר. פירוט כרטיס האשראי של הירשזון מתייחס לשנים 1998-2005, תקופה שבה הירשזון היה חבר כנסת, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ושר.

החל מאוקטובר 1999, במשך כשנתיים, נסע הירשזון לחו"ל, כך על פי התביעה, כל חודשיים ולפעמים כל חודש. הוא ביקר בברצלונה, וושינגטון, ניו-יורק, ציריך, שיקגו, מונקו, פריז וקאן. היעד המועדף על הירשזון, כך נראה הוא ניו-יורק, שם נהג לשלב קניות בשדרה החמישית ובשדרות מדיסון. באחת הנסיעות בנובמבר 2001 הוציא 28 אלף שקלים בשלושה ימים בלבד.

את השיא רשם הירשזון בפברואר 2006, בו הוציא הירשזון, על פי התחקיר, 12 אלף שקל בחנות-מסעדה בז'נבה המתמחה בפירות ים ובקוויאר.

הירשזון מכחיש את טענות התביעה. באמצעות סניגורו, עו"ד יעקב וינרוט, הוא טוען שמעטפות הכסף שקיבל מהסתדרות העובדים הלאומית שולמו לו במסגרת התחשבנות על פנסיה ופיצויים המגיעים לו. על הוצאת הענק במסעדה בז'נווה אומר הירשזון באמצעות פרקליטו כי קניה זו לא קשורה לכתב האישום, והירשזון קנה בחנות עבור חבר שהחזיר לו בהמשך את הכסף.