הורשע באונס 5 אחייניו. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
חשוד מובל למעצר. ארכיון | צילום: חדשות 2

משפחה שלמה שחיה בפחד מתמיד: זו תמונת המצב הקשה העולה מכתב אישום שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אב ממרכז הארץ החשוד כי במשך שנים רבות תקף מילולית, פיזית ורגשית את אשתו וילדיו.

הנאשם, ע', בן 60, נעצר בסוף חודש יוני 2010. כתב האישום נגדו מתאר כיצד התעלל מאז שנת 1991 באשתו, ב-8 ילדיהם המשותפים ובשתי בנותיה של האם, מנישואים קודמים.

שתי הבנות הבוגרות כיום בנות 24 ו-26. הן סבלו מנחת זרועו של אביהן החורג וספגו התעללות מילולית ממושכת. בעקבות כך עברו לבית סבתן בשנת 1996. לאחר מכן הביאו בני הזוג 8 ילדים, שכל אחד ואחת מהם סבל לפי כתב האישום מהתעללותו של האב.

מכות חגורה, דריכה וחניקה

בכתב האישום מתואר כיצד הבן הבכור של בני הזוג, בן 18, ואחותו הקטנה, בת 17, קיבלו על עצמם להגן על אחיהם הקטנים מפני האב. שניהם סבלו רבות מהאב: על הבן הבכור איים שירצח אותו באמצעות סכין, שרט אותו וזרק עליו חפצים. את הבת הוא קילל: "יא זונה יא שרמוטה איפה היית? מזדיינת עם גברים", הכה אותה באמצעות חגורה, דרך עליה, חנק אותה ומשך בשערות ראשה עד לתלישתן.

באחד המקרים המתוארים, תקף האב במכות שני אחים צעירים יותר, בני 13 ו-11, ובת ה-17 הכניסה אותם לחדרה כדי להגן עליהם. בתגובה הכה אותה אביה, וניסה לדקור אותה ואת אחיה בן ה-18 באמצעות מזלג. האב התקרב לבתו עם המזלג והבן התקוטט עמו כדי שלא ידקור אותה.

במקרה נוסף אסר האב על בן ה-13 לצאת לגן השעשועים, הכה אותו וסטר לו. אחיו הגדול בן ה-18 התערב, ואז האב שרט אותו באמצעות מברג, ירק עליו והשליך לעברו חפץ. גם בן ה-11 היה סובל מאגרופים, סטירות ומכות בכל חלקי גופו.

גם הילדים הקטנים והאישה סבלו

לפי כתב האישום, ילדה נוספת של בני הזוג, בת 9, סבלה גם היא מאלימות קשה. באחד המקרים תקף אותה האב כשישבה על הספה, אחז בשערות ראשה, הפילה ארצה וגרר אותה תוך משיכה משערותיה, כמטר וחצי, כשהיא תלויה באוויר. אפילו בן הזקונים, בן 7 בלבד, "זכה" למכותיו של האב. הוא נהג להכותו, הפיל אותו ארצה ודרך על פניו. במקרה אחד הכה אותו בראשו עם תריס שנפל.

ואיפה הייתה האם? גם היא סבלה מאלימות חוזרת ונשנית. ע' היה משליך עליה חפצים, במקרה אחד אפילו סיר מלא אוכל, מכה אותה, נותן לה אגרופים וגם מאיים שירצח אותה. הוא נהג לתלוש מראשה את כיסוי הראש כדי להשפילה.

ע' נאשם בתקיפה בנסיבות מחמירות, התעללות בקטין או חסר ישע, תקיפת קטין או חסר ישע, איומים, והיזק בזדון. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק