ימים ספורים אחרי שפורסם לראשונה בחדשות 2 online ניסיון שחיטה אכזרי של אתון לצרכי הכנת קמע, היום (ב') נחשף סרטון המראה כיצד נתפסו שני הנאשמים במעשה בקבר נבי סמואל מצפון לירושלים - רגע לפני השחיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גיליתי שישנם שניים שמנסים לשחוט חמור, הגעתי למקום וראיתי אותם עם הסכין ביד והתחלתי לצלם", סיפר שייח' באראכת לחדשות 2 online על שראה. "הם אמרו לי בהתחלה שהיא קורבן, אבל אני אף פעם לא שמעתי ששוחטים חמור לקורבן, אני יודע ששוחטים כבש או תרנגולת אבל מעולם לא שמעתי על שחיטה שכזאת של חמור".

לדבריו, כשהבינו שני הנאשמים כי הם מצולמים, ביקש אחד מהם מהשייח' באראכת להפסיק את הצילום, ולא הבין מדוע מעשיהם בעיתיים. "ממה שהבנתי יש מישהו שסובל ממחלה והם חשבו שאם ישחטו את החמור המחלה תעזוב אותו", נזכר שייח' באראכת בזעזוע בתמונות. "ראיתי את האתון והייתי בהלם, היא הייתה בהיריון והם ניסו להרוג אותה בצורה איטית".

"ניסו להרוג אותה באיטיות"
"ניסו להרוג אותה באיטיות" | צילום:

"זה היה יכול להיגמר רע"

אחרי שהבין מה מתרחש מיהר השייח' להזעיק את כוחות המשטרה. השוטרים שהגיעו למקום קראו לאנשי משרד החקלאות והשירות הווטרינרי העירוני, שסיפקו לאתון ההרה טיפול רפואי ראשוני שהציל את חייה.

"התקבלה קריאה על כך שמנסים לשחוט אתון בכניסה לנבי סמואל", סיפרה ד"ר צבי מילדנברג ממשרד החקלאות. "הווטרינר אילן דיין הגיע עם הפקח וראה את השניים שמנסים לפגוע בה. אחד השייח'ים שהיה באזור ניסה להתערב ולאחר מכן הגיש תלונה במשטרה. המזל הוא שהם לא הספיקו לגרום לנזק שסיכן את חייה".

לטענת אנשי משרד החקלאות, השניים רצו להפוך את ראשה של האתון לקמע. "ביצענו בה תפרים והיא הובלה בחזרה למתקן", הוסיפה ד"ר מילדנברג. "זה היה יכול להיגמר רע מאוד".

"מה עשתה לו האתון שהוא בא להרוג אותה", תהה שייח' באראכת אחרי האירוע. "הוא אומר על עצמו שהוא רב והוא דתי, שאלתי הרבה אנשים האם אפשר לעשות זאת על פי הדת? ואמרו לי: 'אין דבר כזה להרוג חמור'". נגד השניים הוגש ביום שישי האחרון כתב אישום חמור.