איך יפסקו השופטים? (צילום: ariadna de raadt, Shutterstock)
הראיות נגד הבכיר - קלושות | צילום: ariadna de raadt, Shutterstock

לבקשת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, המשטרה בודקת מידע שהגיע לידיה שלפיו שופט בעיר ביצע עבירות מין לכאורה ועבירות מע"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, במשטרה מעריכים לפי שעה כי הראיות קלושות ביותר, וכי מדובר באירועים ישנים שייתכן שחלה עליהם התיישנות. המידע הועבר על האישיות המדוברת לאחר שהתברר שהוא מתמודד על תפקיד בכיר, וכנראה שמטרת העברת המידע הייתה לטרפד את מועמדותו.

"הטענות המיוחסות לנשיא חסרות שחר לחלוטין", נמסר מהנהלת בתי המשפט מטעמו של השופט. " מדובר באדם קרוב משפחה, בעל רקע נפשי מעורער, אשר בוחר להכפיש את השופט, דווקא במועד זה, על רקע מועמדותו לבית המשפט העליון, וזאת תוך העלאת האשמות שקריות, שבינן ובין המציאות אין כל קשר. הקרע בין הנשיא וקרוב המשפחה נוצר לאחר שהאחרון נתפס בגניבה מבית השופט והשופט ניתק עמו קשר. בעקבות כך הנ"ל איים כי 'יתפור תיק לשופט'".

ממשרד המשפטים נמסר כי בעקבות המידע שהעביר העתונאי יואב יצחק ללשכת פרקליט המדינה החלה בדיקתו כבר ביום חמישי. "ראש אגף החקירות והמודיעין הטיל על יחידת להב 433 לבצע בדיקה זו באופן מיידי. מממצאי הבדיקה הראשונית עולה כי הטענות מתייחסות לאירועים מלפני שנים רבות ועד כה לא הניבה הבדיקה ממצאים המצדיקים פתיחה בחקירה פלילית". בנוסף נמסר כי בתחילת השבוע הבא יתקיים דיון בעניין ויתקבלו החלטות ככל הנדרש בנושא.