בחודש דצמבר 2011 חש לפתע ברע מנהל בחברה מוכרת במרכז הארץ לאחר שלגם מבקבוק משקה במשרדו. זמן קצר לאחר מכן התברר: האיש נפל ככל הנראה קורבן לניסיון הרעלה מצד גורם עלום. בבדיקות מעבדה שנערכו נמצאו בבקבוק שאריות של חומר רעיל החשוד ככספית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מזועזע, פנה המנהל אל חברת המשקאות ששיווקה את הבקבוק ודרש בדיקה. מאחר ולא הייתה זו הפעם הראשונה שבה לגם האיש מהבקבוק - עלה החשד כי החומר הוכנס במכוון לאחר שכבר היה בשימוש על ידו. בעקבות מקרה אחר שאירע בחברה ובו הוכנס חומר אחר לקומקום על ידי אשת הניקיון שביקשה לנקות את הכלי - הוחלט להציב מצלמה במשרדו של המנהל.

כשבוע לאחר מכן, קלטה המצלמה את אחד העובדים נכנס למשרדו של המנהל בהיעדרו בשעת צהריים ו"מטפל" בבקבוק המשקה תוך שהוא מוציא דבר מה מכיסו ומחדיר אותו אל הכלי. "כשלגמתי מהמיץ הרגשתי שמשהו לא כשורה", סיפר המנהל בשיחה עם חדשות 2 Online. "כשהתאוששתי וחזרתי למשרד, ראיתי מעין כדוריות שחורות על המגש". לאחר מספר חודשים, כך לדברי עובדים אחרים בחברה, נמצא בקבוק המכיל כספית - חומר שאינו נמצא בשימוש בחברה.

המנהל זועם על החלטת הפרקליטות: "מי יודע כמה פעמים הורעלתי?"

המנהל החליט להגיש תלונה במשטרה, שהמליצה להגיש כתב אישום בפרשה. אלא שהפרקליטות חשבה אחרת - והחליטה לסגור את התיק. "מי יודע כמה פעמים הורעלתי על ידו?", זעם המנהל, שסיפר כי גם בעבר חש ברע לאחר ששתה משקאות במשרד.

העובד שנחשד בביצוע המעשה, סיפר כי בעבר נתגלע סכסוך בינו לבין המנהל. כשראה את הסרטון המתעד את המעשים לכאורה שיוחסו לו - הוא הגיב: "גם החוקרים הטילו בו ספק כי לא רואים שם כלום. הלכתי כדי לקחת חלב ואז לקחתי גם שקיקי תה ושמתי אותם בכיס. במשטרה תרגמו את זה לניסיון הרעלה. ניסו לתפור לי תיק".

פרקליטיו של העובד, עו"ד שרון עומסי ודוד שוורצבאום, מסרו בשמו: "תחילת הפרשה הינה במעצר מתוקשר של מרשינו בחשד כי ניסה להרעיל את מנהלו במפעל תדיראן, בהמשך התיק הועבר לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום, לאחר מאבק משפטי ממושך ולאחר שימוע שהתקיים בפרקליטות מחוז מרכז במסגרתו הוצגו ראיות הוחלט לסגור את התיק בעניינו, בכך תם עינוי הדין. אנחנו מברכים על החלטתה הנכונה של הפרקליטות".

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר: "התיק נסגר בהעדר ראיות ביום 20.10" 

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.