"לפי דעתי זה חלק מהתפקיד" - כך אומר שלמה בשה, אביו של צחי בשה ז"ל בהתבטאות ראשונה מאז נחשף לראשונה היחס המשפיל לו זכה רוצחו של בנו בחקירה.  

 

ביום שישי חשפנו את היחס לו "זכה" רון תורג'מן שהורשע ברצח, שכלל שימוש במילים גסות ובטכניקות חקירה מעוררות מחלוקת, אך בשה לא מתרגש מכך. "הקלטת הזאת לא מעניינת אותי כל כך", אומר בשה, שבנו נרצח במהלך קטטה שפרצה במסגרת ויכוח על נערה. "מספיק לראות שהוא הודה והורשע. מה יש פה לעשות רעש מהקלטת, מה הוא רוצה שינשקו אותו אולי גם כן?".

 

"זו בושה למדינה שנתנו לפרסם את הקלטת הזאת", מוסיף בשה ומפנה אצבע מאשימה דווקא כלפי התקשורת: "אתם הולכים כל התקשורת לטובת הנאשם. זו השיטה שלכם, בשביל זה, כל שני וחמישי אנשים נדקרים".

 

"מיום ליום זה נעשה יותר קשה"

בשה לא מבין את המרחמים על רוצח בנו. "בוא נראה מה הם היו אומרים אם היה קורה להם מה שקרה לי", מוסיף בשה. בנוגע לתקופה הלא קלה העוברת על המשפחה הוא אומר: "קשה, אלו לא אותם חיים שהיו לנו, מיום ליום זה נעשה יותר קשה. זה לא חיים רגילים. בעניין הרשעת האשמים יש קצת נחמה".

"הדבר החשוב ביותר שאנחנו מבקשים להזכיר הוא ששני הנאשמים הורשעו על פי הודאתם בעבירת הריגה", מדגישה ד"ר דנה פוגאץ', ראש מרכז נוגה המלוה את משפחת בשה מתחילת הפרשה. "פרסום הקלטת לא מעלה ולא מוריד. הספק היחיד של המשפחה הוא, אם פרסום קלטת החקירה לא מנע עונש חמור יותר".

מחר צפוי להתקיים הליך הטיעונים לעונש של רון תורג'מן בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ייתכן שגזר הדין יינתן כבר לאחר ההליך. אם לא צפויות הפתעות, הרי שרון תורג'מן יישלח ל-10 שנות מאסר כפי שהסכימו הצדדים בעסקת הטיעון.

דקר את צחי ז"ל בלבו

תזכורת: ביולי 2007 נרצח צחי בשה, בן 18 מראשון לציון, בעקבות סכסוך על נערה בין שתי חבורות מראשון לציון ומבאר יעקב. בין שתי החבורות פרצה קטטה, במהלכה נדקר בשה, שכלל לא היה מעורב בסכסוך, בחזהו - ומת.

נגד שלושה נערים מבאר יעקב - רון תורג'מן, ניר סרור וקטין נוסף הוגש כתב אישום על הריגה. תורג'מן נראה בבירור בצילומים שהביאה המשטרה כשהוא מחזיק סכין בידו. לאחר הדקירה ניסה תורג'מן, שהיה ללא עבר פלילי, להסתיר את הראיות: הוא שרף את בגדיו, העלים את סכין הרצח ונמלט עם שני חבריו ניר סרור וקטין נוסף לאילת.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

שיטות החקירה של המשטרה

תגובות ראשונות לחשיפה