רצח את אשתו בכוונה תחילה - בדקירות סכין ועם פטיש מטבח: לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום כתב אישום כנגד יצחק בן שטרית, קשיש בן 81 מירושלים שהואשם ברצח של אשתו מזל בן שטרית בת ה-79. על פי האישום, בן שטרית גרם למותה של רעייתו בכוונה תחילה - זאת לאחר שדקר אותה בכל חלקי גופה והלם בה עם פטיש מטבח, במהלך ויכוח שפרץ ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מגולל את ההתרחשויות בבית משפחת בן שטרית בלילה שבין 8 ל-9 במרס, אז נרצחה האישה מזל. על פי עובדות כתב האישום, בן שטרית החל להתלונן בפני רעייתו וטען בפניה כי היא אינה דואגת לצרכיו, מזלזלת בו ומעלימה ממנו כספים. מספר שבועות לפני יום הרצח, בשיח שהתקיים ביניהם, האשים הבעל את אשתו בכך שלקחה ממנו סכום כסף של 4,000 שקלים, אותם החביא בדירה, וכן האשים אותה בכך שהיא פוגעת בכבודו.

לפני כשלושה שבועות התגלע ריב בין המנוחה, מזל בן שטרית, לבעלה יצחק. במהלך הריב, תקף בן שטרית את אשתו ודקר אותה פעמים רבות בכל גופה בכוונה להמיתה, תוך שהוא עושה שימוש בשלושה סכינים. לאחר מכן, תקף אותה באמצעות פטיש מטבח בעל ראש מתכת. בן שטרית דקר את רעייתו לפחות 28 פעמים בראשה וגרם לה לשברים בעצמות הפנים ולדימומים במוחה ובראשה. כמו כן, דקר אותה גם בצוואר, בגפיה העליונים, בירכה השמאלית ובבטנה וגרם לשברים בצלעותיה.

אמר למוקדנית: "שחטו אותי ואת אישתי"

לאחר זמן קצר, התקשר למוקד "אנוש" ואמר למוקדנית כי התרחש רצח. לשאלת המוקדנית "מה קרה?", טען בן שטרית כי "מישהו הרג אותנו". בתגובה לשאלה מיהו הרוצח, טען: "לא יודע מי זה", ואמר למוקדנית כי המנוחה אינה מגיבה, ושישלחו לדירה סיוע רפואי במהרה.

רק לאחר כשלוש שעות התקשר הנאשם פעם נוספת למוקדנית, גנח ונאנק ושב וטען שמישהו "שחט אותו ואת אשתו", ששכבה מתה לידו. לאחר שטען גם שאינו יכול לקום וכי הדירה מלאה בדם, הזעיקה המוקדנית סיוע רפואי לדירה. לאחר שדקר את אשתו, גרם בן שטרית לשברים בשתי כפות רגליו ובחוליות עמוד השדרה, ככל הנראה כדי שחוקרי המשטרה יחשבו כי הוא ואשתו הותקפו. מעצרו של בן שטרית הוארך היום עד תום ההליכים נגדו.