אין יציאות. דרור אלפרון בבית המשפט  (צילום: חדשות)
אלפרון הצעיר בבית המשפט (חדשות 2, ארכיון) | צילום: חדשות

בבית המשפט המחוזי נערך היום דיון נוסף במשפטו של דרור אלפרון, בנו של יעקב אלפרון שחוסל בחודש שעבר בפיצוץ מטען במכוניתו. בנו דרור נאשם בסחיטה באיומים של יחצ"ן מסיבות תל-אביבי.

במהלך הדיון דרשה הפרקליטות כי דרור יישאר במעצר עד תום ההליכים. "לנאשם מסוכנות גבוהה", אמר נציג הפרקליטות, "בידינו קלטת בה המתלונן אומר לדרור כי הוא מפחד ממנו פחד מוות". פרקליטו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, ביקש לשחרר את דרור לגילוי המצבה של אביו, ואמר כי תסקיר המבחן של המשטרה הוא חלקי. "אין פה שום אמירה לגבי מסוכנות", הוסיף.

כמו בכל הדיונים, גם היום ציין עורך דינו של דרור כי למרשו אין הרשעות פליליות קודמות, אולם השופט לא קיבל את טענותיו, וקבע כי אלפרון יישאר במעצר עד להחלטה אחרת בעניינו. הדיון הבא יתקיים בעוד שבועיים.

בסיום הדיון אמר פרקליטו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, כי "אם שם המשפחה שלו היה פרידמן, אולי בית המשפט היה מתייחס אליו אחרת. גם אהובה אלפרון, אמו של דרור ואלמנתו של יעקב, פנתה למצלמות חדשות 2 ואמרה כי "זה יהיה לא יהודי, לא מוסרי ולא דמוקרטי לא לתת לדרור לצאת לגילוי המצבה".

נדחה ערעורו של ניסים אלפרון

קודם לכן דחה בית המשפט את הערעור על הארכת מעצרו של ניסים אלפרון, שנעצר שלשום יחד עם 19 חשודים נוספים במתחם הבורסה ברמת גן, בחשד שתיכננו לנקום את חיסולו של אחיו יעקב. בדיון נכחו רבים מבני משפחת אלפרון, בהם אהובה אלפרון, שבנה דרור המתין לתחילת משפטו באולם סמוך.

נציג המשטרה הציג לשופט חומר סודי, והוסיף כי עדות של אחד מה-19 שנעצרו קושרת בעקיפין את ניסים לאקדח שנמצא בפשיטה. פרקליטו של אלפרון טען כי מרשו הגיע למסעדה אחרי כולם, יחד עם חברתו וילדיו, והתיישב בשולחן נפרד. "זה מסע טראומתי עבורו", טען עורך דינו של אלפרון, "הוא לא אוכל כלום מאז המעצר".