תיק ליף ייסגר? ארכיון
מדינת ישראל נגד דפני ליף | צילום:

ביוני 2012 ניסו פעילי המחאה החברתית להחיות את ההפגנות הסוערות מהקיץ שלפני כן בכמה הפגנות שגלשו גם לאלימות ולמעצרים נרחבים של המשטרה. ההפגנות ההן הולידו גם את כתב האישום נגד אחת ממנהיגות המחאה, דפני ליף, שמשפטה יחל הבוקר בהקראת כתב האישום נגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים הוגש כתב האישום נגד ליף בגין השתתפות בהתפרעות הפרעה לשוטר ושימוש בכוח למניעת מעצר. המשטרה הגישה אז את המסמך שקיבל הבוקר תוקף רשמי - עם פתיחת משפטה של ליף. בשעה 10:30 יוקרא כתב האישום נגדה בבית משפט השלום בתל אביב, מה שיסמן למעשה את פתיחת משפטה.

על פי המשטרה בצהריי יום שישי, 22 ביוני 2012, הגיעה ליף יחד עם מאות מפגינים נוספים לשדרות רוטשילד בתל אביב כדי להקים במקום אוהלים בניסיון להקים מחדש את המאהל שעמד שם בקיץ שלפני כן. עם זאת, מציינים במשטרה, כי לא בוצע כל תיאום איתם בעניין, וגם לא עם עיריית תל אביב - מה שמתחייב על פי החוק.

לטענתם, בעת שהגיעו למקום שוטרים ופקחים כדי לפנות את המפגינים, הם הותקפו בבקבוקי מים ואף באגרופים. ליף נאשמת בכך שנצפתה דוחפת שוטר - ובעקבות כך נעצרה. אז, על פי המשטרה, החלו המוחים להתפרע וחלקם אף קפצו על השוטרים. ליף, נכתב עוד בכתב האישום, התיישבה על הרצפה "באופן המקשה על השוטרים את הובלתה" והתנגדה למעצר.