כתב אישום חמור הוגש הבוקר לבית משפט השלום בת"א נגד קצין צה"ל בקבע, אייל נחום בן ה-25, בגין 11 עבירות שונות של בעילה אסורה ומעשי סדום בהסכמה, סחיטה באיומים, הטרדות מיניות ונסיונות להטרדות מיניות.
 
מכתב האישום עולה כי ב-4 שנים האחרונות קיים הנאשם קשר עם קטינות באמצעות הצ'אט באתר "שוקס", המשמש ילדים ובני נוער, תוך שהוא מציג עצמו כבן 15-16. במהלך השיחות הרבה הנאשם בכתיבה של תכניים מיניים, ביקש מחלק מהקטינות להפעיל מצלמה והנחה אותן כיצד לגעת בגופן. בשניים מהמקרים סחט הנאשם בנות 12 באיומים בפגיעה בשמן הטוב, וזאת כשאיים שיפיץ ברשת תמונות שלהן בעירום אם לא יענו לדרישותיו השונות.
 
עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם נפגש עם ארבע קטינות מתחת לגיל 16 במשך תקופה ממושכת וביצע בהן עבירות מין בהסכמה. עקב "מסוכנותו לציבור" של הקצין,  ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

4,000 ניסיונות פיתוי של ילדות

כתב האישום החמור מפרט כיצד גמלה בליבו של הקצין החלטה ללכוד ברשתו קטינות - ילדות בגילאים 10-16 - וזאת תוך עשיית שימוש באתר "שוקס", במטרה לבצע מעשים של בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים בפומבי, לסחוט אותן באיומים תוך איום בפגיעה בשמן הטוב, להטרידן מינית,  ולנסות לשדלן להיפגש עימו וזאת לצורך סיפוק צרכיו המיניים, תוך ניצול גילן הצעיר של הילדות, סקרנותן ותמימותן. נחום השתמש בשיחות ובצ'אטים שלו בכינוי DNDMAN.

במהלך תקופה זו, ובכ-4000 פעמים, שלח הנאשם הודעות לקטינות שעשו שימוש באתר "שוקס". בין השאר שלח הקצין הודעות שיש בהן הצעות בעלת אופי מיני, בנוסח זה או דומה לו: "רציתי לספר לך שאני מחפש עוד תלמידות אחרי שלימדתי לא מעט בנושא מין ובנים. אז אם יש לך אומץ ואת סקרנית בנושא, ויש לך שאלות, את מוזמנת לפנות אלי! כמובן שזה יישאר רק ביני ובינך".

בחלק גדול מההודעות, שלח הנאשם פניה בזו בלשון: "נראית טוב! שמרי על קשר:)" או "איזה יפה את! מה קורה?:)", וכן "אחלה תמונות!! אם יש לך מצלמה ובא לך לדבר – מספר איי.סי" - זאת על מנת לפתות את הקטינות ליצור עימו קשר.

במהלך השיחות נהג הקצין, על פי כתב האישום, לפתות את הקטינות להיות עימו בקשר, תוך שהוא מציג עצמו כבן 15 או 16 ומפנה לתמונות בעמוד האישי שלו, תמונות של בן נוער שאינו מכיר. הוא הרבה להחמיא לקטינות על יופיין, ולהתייחס למראה גופן, והכול תוך שימוש בסלנג ובשפה התואמת את גילן של הקטינות. לטענת הפרקליטות, נחום עשה זאת תוך ניצול גילן הצעיר של הקטינות, תמימותן והאמון שנתנו בו.

"מצאנו אלפי פניות כאלה בתיבת הדואר שלו"

לפני כעשרה ימים הותרה הפרשה החמורה לפרסום. נחום נעצר בחשד שהטריד מינית אלפי קטינות באינטרנט. עם עשרות מהן, על פי החשד, קיים יחסי מין. נחום נהג לגלוש ליצור קשר עם קטינות בגילאי 10-15 ברשתות חברתיות, תוך שהוא מציג את עצמו כיועץ לענייני מין, בן 16 בלבד.

לאון פלדמן, עורך האתר בו התקיים לכאורה חלק מהקשר של נחום עם הילדות, סיפר בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי כי "גיליתי מספר נערות שדיברו עם הבחור הזה שהתחזה למישהו אחר. הוא הציג את עצמו בשם DND MAN. מצאנו אלפי פניות כאלה בתיבת הדואר שלו לאורך חמש שנים".

"זו לא נורה אדומה, זה פרוז'קטור אדיר", הוסיף פלדמן והסביר כי למנהלי האתר אין דרך לגלות פשעים מסוג זה - אם הגולשים לא מדווחים על כך ישירות. "גלישה בטוחה באינטרנט זה כמעט ולא קיים אבל חייבים להיות עירניים. אנחנו כל הזמן דואגים לפרסם עקרונות לגלישה בטוחה ויש ניטור כל הזמן. כשלא מפנים את תשומת לבנו ספיציפית למשתמש מסוים קשה מאוד לעלות על זה".

במהלך השיחות עם הקטינות, שנשאו ברובן אופי מיני, שידל החשוד את הנערות להצטלם בעירום ולשלוח את התמונות אליו. המשטרה חושדת כי נחום אף שידל חלק מהקטינות לקיים עימו יחסי מין, ומבקשת ממי שנחום יצר עמה קשר, לפנות אליהם ולהעיד נגדו.

ברוב המקרים הוא פנה לנערות ולילדות כאמור דרך אתרי אינטרנט, שם היו להן תמונות פרופיל. לאחר ששוחח עמן ורכש את אמונן, שכנע אותן על פי החשד נחום לעבור לדבר איתו בכלי אחר - לרוב אייסיקיו או מסנג'ר. שם הוא היה מאיים עליהן שאם לא ייפגשו עמו פנים מול פנים, יערוך תמונת עירום עם הפנים שלהן ויפיץ ברחבי הרשת.

רוצים לקבל עדכון על משפטו של הקצין? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק