כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד השוטר אבנר אברהם מנהריה, שנאשם כי הזמין ניסיון חיסול של בן הזוג לשעבר של בת זוגו.

על פי כתב האישום, השוטר שילם 14 אלף שקלים לגורמים עבריינים כדי שיהרגו את בן הזוג לשעבר, ואף סחר באמצעי לחימה. הנאשם הודה בחקירתו בחלק גדול מסעיפי האישום המיוחסים לו בהן גם עבירות של מרמה והפרת אמונים.

אברהם הגיע לבית המשפט כשפניו מכוסים והוא סירב להתייחס לשאלות העיתונאים. בני משפחתו וחבריו הגיעו לדיון כדי להביע בו תמיכה וטענו כי "מדובר בשוטר ותיק ומנוסה, וכי תפרו לו תיק".

סגן ראש המחלקה לחקירות שוטרים במחוז חיפה משה סעדיה התייחס לפרשה, ואמר לחדשות 2 באינטרנט כי "בשום מצב אין לקחת את החוק לידיים". בית המשפט האריך היום את מעצרו של אברהם עד לקבלת החלטה אחרת.

דיונים בדלתיים סגורות מחשש שיפגע

לפני שבוע הותר לפרסום כי מעצרו של האיש, שעבד שנים רבות בשירות לובשי המדים הכחולים, הדהים את עמיתיו לעבודה. חקירה שנערכה במחלקה לחקירות שוטרים, הובילה למעצרו של לפני כשלושה שבועות, יחד עם גורמים נוספים המעורבים בפרשה.

מחשש לפגיעה בו, הוטל צו איסור פרסום על רוב פרטי הפרשה, והדיונים בעניינו נערכים בדלתיים סגורות בבית המשפט. לפני כשבוע הסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום, לאחר שמח"ש לא התנגד למהלך.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק