"אני הכי מוסרי". גולן (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
אייל גולן. ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

"גולן לא ידע, אבל הודה": בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (ד') את הסדר הטיעון עם הזמר אייל גולן, שבמסגרתו הודה בעבירות של העלמת הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקלים ובניכוי חשבוניות מס פיקטיביות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד נקבע בהסדר הטיעון כי חברת ההפקות "ליאם הפקות", שבבעלותו של גולן, תשלם קנס בסכום שטרם נקבע. אמנם עדיין לא הושגה הסכמה על העונש שצפוי להיות מוטל על גולן, אך ההערכה היא שיתבקש לרצות ארבעה חודשי עבודות שירות.

לטענת פרקליטיו של גולן, עו"ד אודי ברזילי, דובי וינרוט ועמית חדד, גולן לא ידע על העבירות שהתבצעו בחברת ההפקות שלו "ליאם הפקות", אך בחר להודות במסגרת הסדר הטיעון. "הוא לא היה קשור לעבירות האלה, אבל לקח עליהן אחריות ואנו מגבים אותו", מסרו. "רשויות החקירה נהגו עמו באופן מאוד הוגן ומקצועי ועל זה אנו מודים להן. ההסכם נמצא בגיבוש כבר שנה ואנו מרוצים שהעניין נסגר ללא פנייה לערכאות.

"אייל הגיע היום לבית המשפט והודה בעובדות כתב האישום המתוקן, ובכך נטל אחריות מלאה כמנהל החברה על המעשים שנעשו על ידי חלק מהעובדים בה. אנו מאמינים כי לאחר הטיעונים לעונש, בית המשפט ישתכנע כי ההסדר העונשי המוסכם נכון וראוי בנסיבות העניין."

כתב האישום נגד גולן הוגש באוקטובר 2013, ובמסגרתו נאשמו הזמר וחברת "ליאם הפקות" בהעלמת הכנסות בגובה 2.65 מיליון שקלים. כמו כן צוין בכתב האישום כי הזמר וחברת ההפקות הגישו חשבוניות פיקטיביות ודוחות כוזבים למס הכנסה.

גולן עוכב לבירור במכס האמריקני

אמש (ג') עוכב גולן לבירור על ידי רשויות המכס האמריקני בנמל התעופה בניו יורק. בשל עיכובו של גולן התעכבה הטיסה במשך יותר מחצי שעה, ולאחר מכן הורשה גולן לשוב למטוס ולהמריא ליעד.

גולן ובת זוגו רוסלנה רודינה (צילום: ראובן שניידר, mako)
גולן ובת זוגו רוסלנה רודינה | צילום: ראובן שניידר, mako

גולן עוכב לבירור לאחר שברשויות המס בארה"ב התעוררה אי הבנה לגבי מילוי הטפסים על הכסף שהוציא גולן מארה"ב: האמריקנים חשבו שגולן ובת זוגו רוסלנה רודינה נשואים, ולכן עוכב. גולן הסביר לאמריקנים כי הם אינם נשואים, ולאחר תום הבירור הטכני שוחרר גולן לדרכו. רני רהב, איש יחסי הציבור של גולן, מסר בתגובה: "אייל גולן בדרכו לישראל לאחר מסע הופעות מוצלח בארצות הברית" .