במהלך הדיון היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת שלב ההוכחות במשפטו של ישי סגן, הנאשם בהריגתו של אלי איפרגן בקסדה, התפתחה מהומה גדולה מחוץ לאולם - שהפכה במהרה לקטטה מרובת משתתפים, מעצרים ואף התעלפות בין כתלי בית המשפט.

העימות החל במהלך הפסקה בדיון, בחילופי דברים בין משפחת הקורבן לבין משפחת הנאשם. "רוצח, גידלת בן רוצח", קראו בני משפחת איפרגן לעבר אמו של סגן. משפחתו של סגן לא נשארה חייבת והשיבה בצעקות.

בשלב מסויים הפכו חילופי הדברים לחילופי מהלומות ממש. במקום החלה מהומה גדולה, ואנשי משמר בית המשפט מיהרו להפריד בין הנצים. המאבטחים עצרו את צביקה איפרגן, אחיו של אלי ז"ל, ושמו עליו אזיקים. בהמשך אחותו של איפרגן התעלפה אל מול המצלמות, ואז גם אלמנתו של איפרגן, ענבר,  התעמתה עם המאבטחים שניסו להרגיע אותה.

יצא להפריד בקטטה והותקף בקסדה למוות

צביקה איפרגן, אחי הקורבן, היום באזיקים
צביקה איפרגן, אחי הקורבן, היום באזיקים | צילום: חדשות 2

הטרגדיה של משפחת איפרגן התרחשה באוקטובר 2010, במועדון ה"טוק טוק" במתחם יד חרוצים בתל אביב במהלך בילוי של איפרגן עם חבר. כשהמועדון נסגר הוא יצא לכיוון החנייה, שם נקלע לקטטה בין שתי צעירות, שאת אחת מהן הכיר. איפרגן ניסה להפריד, אז על פי החשד נתקל ביחצ"ן של המועדון. על פי החשד, בין השניים התפתח ויכוח, בסופו עזב איפרגן את המקום.

מצלמות האבטחה שהגיעו לידי חדשות 2 מתעדות את יחצ"ן המועדון מנהל שיחה עם ישי סגן, מי שחשוד בתקיפה. היחצ"ן עוזב את המקום ולאחר מכן קולטת המצלמה את החשוד בתקיפה נע לכיוונו של איפרגן שנמצא בפינה המרוחקת של התמונה. במקביל דואג מישהו להזיז את האופנוע לצד הכביש.

כתב האישום מפרט את שאירע באותו לילה, בתחילת החודש: "החל להתפתח ויכוח מילולי בין יחצ"ן המועדון, ובחורה נוספת שעמדה לצידו, לבין אלי איפרגן, שי אמיתי ושתי בחורות נוספות, אשר עמדו בסמיכות למקום".

"במהלך הוויכוח והתלהטות הרוחות בין הבחורות החלה תגרת ידיים בין הנוכחים שהגיעה לכדי זריקת כוס ובו משקה אלכוהולי ע"י היחצ"ן לכיוונו של איפרגן ועקב כך סטירה ע"י המתלונן לפניו של היחצ"ן ". אותו יחצ"ן חזר לאחר מכן לכיוון המועדון ושם פגש בישי סגן, ש"ראה ושמע את זעקותיו של היחצ"ן והחליט ללכת עימו לכיוון מקום התגרה".

לפי כתב האישום, "במקום התגרה הוריד הנאשם את הקסדה מראשו והנחית מכה חזקה על ראשו של המתלונן באמצעות הקסדה. בעקבות המכה נפל המתלונן על הרצפה ודימם אנושות מראשו".

סגן לפי האישום לא הסתפק בכך, אלא הכה עם קסדתו גם את שי אמיתי שפנה לעברו ואמר: "בוא הנה, מה עשית?".

תגובת בית המשפט המחוזי בתל אביב על האירוע: "בעקבות התפרעות בני משפחות של הצדדים במסדרון בית המשפט, פעלו נציגי משמר בתי המשפט על מנת להפריד בין הצדדים לשם שמירה על הסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק