ביקש
נכנס לכלא: דודי אפל, ארכיון | צילום: חדשות 2

פרשת השוחד של איש העסקים דודי אפל מגיעה הבוקר לסיומה: אחרי משפט ארוך שנמשך שנים, ערעור על חומרת העונש והחלטה לדחות את מועד כניסתו לכלא, הבוקר החל אפל לרצות את עונשו בבית הכלא מעשיהו.  

אחד הטיעונים בבקשה לדחות את ריצוי העונש, היה חתונת בתו הקטנה של אפל, שנישאה לפני כשבוע לבחיר לבה. איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, נידון ל-3.5 שנות מאסר לאחר שהורשע לפני כשנתיים בשלושה מקרים של מתן שוחד. למרות שהערעור בעניינו נדחה במרס האחרון, בית המשפט נענה לבקשת פרקליטו וביקש לדחות את ריצוי המאסר.

בעניינם של המורשעים הנוספים בפרשה, החליט בית המשפט להתיר את גזר הדין ללא שינוי. על בני תבין, שהיה עוזרו של אפל, נגזרו שנתיים מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 50 אלף שקלים. על ראש העיר לוד לשעבר, בני רגב, שהורשע בקבלת שוחד נגזרה שנת מאסר וחצי.

מקורב לראש הממשלה לשעבר שרון שהורשע בשוחד

דודי אפל, איש עסקים שהיה מקורב מאד לבכירים בליכוד, הורשע בשנת 2010 על ידי בית המשפט בהעברת שוחד לבכירים בשלטון המקומי ולבכיר במינהל מקרקעי ישראל בתמורה לקידום פרויקטים שבנה.

בעקבות הפרשה גזר בית משפט השלום בתל אביב שלוש שנות מאסר וחצי על איש העסקים. בנוסף, הוטל על אפל קנס בסך מיליון שקלים, שהופחת היום ל-678 אלף שקלים בלבד, וכן עונש מאסר על תנאי של 18 חודשים. אפל כונה אז על ידי הפרקליטות "תמנון רב זרועות", המחזיק בקשרים קרובים לצמרת השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק