חנקה את שתי בנותיה למוות באכזריות אין קץ: פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד מיכל אלוני, שמואשמת בשני מקרים של רצח בכוונה תחילה, לאחר שחנקה את בנותיה נטלי בת ה-4.5 ורוני בת ה-6 ז"ל.

סעיף אחר סעיף, מתואר בכתב האישום כיצד בוצע הרצח הכפול והמזעזע. "בתאריך 10.11.10, בסביבות השעה 06:40, עזב עמוס (האב) את הדירה והלך למקום עבודתו. אחריו, בסמוך לאחר השעה 08:00, עזבה גם אדל (אמה של מיכל) את הדירה".

"בדירה נותרו הנאשמת ושתי בנותיה, כשהן ישנות בחדר, וכן האח דניאל, שהיה בחדרו. באותו בוקר, כפי שארע גם בימים נוספים קודם לכן, לא הוציאה הנאשמת את בנותיה לגן ולבית הספר", נכתב. בכתב האישום מפורט כיצד התקשר האב עמוס לאחיה של אלוני, לאחר שניסה להתקשר למיכל - שלא ענתה לו.

"עמוס ביקש מדניאל לבדוק האם הבנות הלכו לבית הספר ולגן ודניאל השיב לו, לאחר שהקשיב לקולות שבקעו מן החדר הסגור, בו שהו באותה עת הנאשמת ובנותיה, כי הוא שומע אותן וכי הן נמצאות בבית", נכתב.

"נטלי שכבה על המיטה הסמוכה ובכתה"

בכתב האישום מתואר כיצד רצחה האם את בנותיה - בעזרת גרב: "זמן קצר לאחר מכן, בחדר, גמלה בלבה של הנאשמת ההחלטה להמית את שתי בנותיה ואז, כשהיא אוחזת בידה גרב, ניגשה אל רוני ז"ל, אשר ישבה על אחת המיטות בחדר ובעודה עומדת מולה, כרכה והידקה את הגרב סביב צווארה, וחנקה אותה למוות".

למרבה הזוועה, "את המעשה ביצעה הנאשמת לעיני בתה נטלי ז"ל, אשר שכבה על המיטה הסמוכה ובכתה. מיד לאחר מכן, ניגשה הנאשמת אל נטלי ז"ל וחנקה גם אותה למוות, על ידי כריכת והידוק הגרב סביב צווארה".

"לאחר מעשיה, השכיבה הנאשמת את גופותיהן של שתי בנותיה, זו לצד זו, על מיטתה וכיסתה אותן בסדין, עד לצוואריהן". בשלב כלשהו במהלך היום, לפי כתב האישום, יצאה אלוני מהחדר בו בוצע הרצח, חלפה על פני דלת חדרו של דניאל אחיה, "אך לא פנתה אליו ולא אמרה לו דבר ובשעה 13:10, התקשרה אל בעלה עמוס והודיעה לו כי חנקה את שתי בנותיהן למוות".

ועדת שירותי הרווחה אמורה הייתה להתכנס - שבועיים לאחר הרצח

באישום עוד נכתב על הדיכאון והטיפולים שעברה אלוני לאורך השנים. לפי הכתוב, היא עברה טיפול ב"שלוותא" גם "באמצעות תרופות, אותן חדלה ליטול, ביוזמתה". נציגי הפרקליטות כתבו כי "בהתחשב במצב המשפחה ובעיקר, לנוכח אופן תפקודה הלקוי של הנאשמת בכל הנוגע לטיפול בבנותיה, טופלה המשפחה על ידי שירותי הרווחה".

"בתאריך 7.11.10, לאור המצב המתואר לעיל, הגיעה העובדת הסוציאלית המטפלת במשפחה, לביקור בית, והודיעה לנאשמת כי ביום 21.11.10 תתכנס ועדה, שתדון באפשרויות הטיפוליות השונות, בשתי הבנות ובמשפחה", נכתב. הוועדה אמורה הייתה להתכנס כשבועיים לאחר שבוצע הרצח עצמו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק