לבית המשפט לנוער בכפר סבא הוגש הבוקר כתב אישום כנגד נערה בת 17, תושבת אזור השרון בגין החדרת תרופות מדכאות עצבים לכוס המשקה של אחיה בן ה-15, במינון הגבוה פי 4 מהמינון המקסימלי לאדם בוגר. בנוסף ניסתה הצעירה לדקור את אחיה, כיוון ש"הלשין" עליה לאמה.

הנערה מואשמת בעבירות של איומים, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות, שימוש ברעל מסוכן, תקיפה בצוותא ותקיפת בן משפחה בנסיבות מחמירות. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד יסמין שמש מפרקליטות מחוז מרכז.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנערה, שנעצרה בשבוע שעבר, התנפלה על אמה במקם עבודתה, ויחד עם חבר נוסף, החלה להכות אותה בכל חלקי גופה. מעסיקה של האם, אשר ניסה להפריד בין השתיים, ספג את זעמה אף הוא.

"לא בוחלת באמצעים"

"המעשים החמורים המיוחסים למשיבה מעידים על מסוכנותה הרבה כלפי בני משפחתה בפרט וכלפי הציבור בכלל", נכתב בבקשה להארכת מעצרה של הנערה עד תום ההליכים המשפטיים נגדה. "נסיבות ביצוע העבירות מעידות כי המשיבה אינה יודעת גבולות ואינה בוחלת באמצעים כדי לפגוע בקרובים לה".

האח בלע את המשקה - ואושפז במוסד פסיכיאטרי

מספר המשתמשים יותר מהכפיל את עצמו
האישום: החדירה כדורים למשקה של אחיה | צילום: jsodra, Shutterstock

חוקרי משטרת כפר סבא נדהמו לשמוע הסיפור ההזוי שנחשף בפניהם: לפני כשבוע הובהל הנער למוסד פסיכיאטרי באזור השרון כשהוא סובל מהתקף פסיכוטי קשה. הרופאים במקום החליטו לבצע לנער, שאינו בעל היסטוריה של בעיות נפשיות, בדיקות כדי לברר מה גרם להתקף.

תוצאות בדיקות הדם שנערכו לנער בבית החולים הדהימו את הרופאים: בדמו של הנער נמצאו שאריות של תרופה מסוג קלונקס, המוכרת כתרופת הרגעה בה עושים שימוש נרקומנים ונרקומנים לשעבר. הנערה ככל הנראה מצאה את התרופה בביתה. כתוצאה מהתרופה נכנס הנער למה למצב אפטי שהדליק את הנורה האדומה אצל החוקרים. בית החולים העביר דיווח על הממצאים למחלקת הרווחה של עיריית כפר סבא - שדווחה על האירוע למשטרה.

מחקירת האירוע עולה כי אחותו של הנער, בת ה-17, החדירה במכוון כדורי קלונקס לתוך המשקה של אחיה. בחקירתה במשטרה טענה כי עשתה זאת מכיוון שנהג להלשין עליה לאמם - ורצתה להשתיקו. בנוסף, על פי החשד היא גם איימה עליו בסכין. לאחות אין תיק פלילי, אך במשטרה אומרים כי גם "איננה נורמטיבית".