הסוס המורעב במושב שובה (צילום: צביה מילדנברג)
הסוס המורעב במושב שובה | צילום: צביה מילדנברג

מסר חד משמעי למתעללים בבעלי חיים: בית משפט הטיל קנס חסר תקדים של 25 אלף שקלים על אדם שהורשע בהתעללות בסוס. בעבר הוטלו על עבירות דומות קנסות בגובה אלף שקלים בלבד. הווטרינרים נאלצו לבסוף להרדים את הסוס, שסבל מפגיעות בכל חלקי גופו.

תחילתו של הסיפור הקשה ביוני בשנה שעברה, כשפקחים ווטרינרים מטעם משרד החקלאות הגיעו לערוך ביקורת במשק של יוסף עבודי במושב שובה, הסמוך לנתיבות, בעקבות תלונה שקיבלו. רופאת סוסים בשירות הווטרינרי ד"ר צביה מילדנברג נחרדה לגלות את הסוס במצב של רזון קיצוני, "ללא זכר לרקמות שומן".

הסוס סבל משבר קשה במפרק הברך ומפציעות מרובות בכל חלקי גופו, כתוצאה מנפילות חוזרות ונשנות בשל השבר והתשישות. כמו כן, הוחזק הסוס האומלל במבנה ארעי שסיכן את בטיחותו, וניזון ממעט לחם מעופש. הסוס הועבר מיד לטיפול, אך כעבור עשרה ימים הוחמר מצבו, ומשלא נרשמה הקלה בכאביו העזים הוחלט להרדימו.

"עינה, התעלל והתאכזר אל הסוס"

מכתב האישום החמור של בית משפט השלום בבאר שבע עולה כי הסוס הוחזק באופן זה במשך ארבעה חודשים. יוסף עבודי הואשם בכך שלא עשה דבר להקל על סבלו של הסוס ושבמעשיו עינה את הסוס, התעלל בו והתאכזר אליו שלא כדין. "מדובר בעבירה חמורה וקשה שאותה ביצע הנאשם כלפי בעל חיים חסר ישע", כתבה סגנית נשיאת בית המשפט. על עבודי הוטל קנס חסר תקדים של 25 אלף שקלים וכן נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי.

"אני מברכת על החלטת בית המשפט. משרד החקלאות הגביר משמעותית את האכיפה נגד המתעללים בבעלי חיים", אמרה שרת החקלאות אורית נוקד בתגובה לגזר הדין. "אני שמחה שהשופטים מוצאים לנכון להחמיר את הענישה כלפי עבריינים אלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק