מתקן גרעיני באירן (צילום: רויטרס)
כור גרעיני באירן. ארכיון | צילום: רויטרס

שירות הביטחון הכללי והמשטרה התירו היום בצהריים לפרסום כי מאוריציו סגל, אזרח ישראלי יליד ארגנטינה, נעצר בסוף חודש דצמבר על ידי השב"כ והיחידה הארצית לחקירות פשיעה חמורה ובין-לאומית במשטרת ישראל, בחשד שקיים מגעים עם סוכן אירני. הבוקר, הוגש נגדו כתב אישום על מסירת ידיעה לתועלת האויב, מגע עם סוכן חוץ, ופעולות אסורות בדרכון.

מכתב האישום עולה כי סגל כאמור מחזיק באזרחות כפולה: ישראלית וארגנטינאית. בנובמבר 2005 הוא עזב את הארץ והשתקע בארגנטינה. בשנת 2006, החליט הנאשם למכור את הדרכון ותעודת הזהות הישראלית שלו, והדרכון הארגנטינאי לגורמי חוץ עוינים, בתמורה לכסף.

סגל הובא לחקירה במהלכה סיפר כי בשנת 2006 במהלך שהותו בארגנטינה, יצר קשר במספר הזדמנויות עם דיפלומט אירני בשגרירות האירנית בבואנוס איירס, והציע לשתף פעולה עם גורמי המודיעין האירני בתמורה לתגמול כספי.

על פי החשד, סגל נפגש עם הנציג האירני, ומסר לו עותק מדרכונו הישראלי ומתעודת הזהות הישראלית שלו, לאחר שהשמיט מהם את פרטיו האישיים. סגל אף הציע כי יסייע לאירנים בהשגת תיעוד ישראלי נוסף.

לאחר כשבועיים, התקשר הנאשם במספר הזדמנויות שונות לשגרירות האירנית וביקש לבקש עם הנציג האירני. לאחר שהבין מהנציג האירני כי בכוונתו לנתק את קשריו עמו, הציע סגל לעבוד עבור אירן.