עמוס אלוני, היום בביהמ"ש (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
עמוס אלוני, היום בביהמ"ש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לפני קצת יותר משנה חנקה למוות מיכל אלוני על פי החשד, את שתי בנותיה הקטנות נטלי בת ה-4.5 ורוני בת ה-6. היום העיד במשפטה עמוס אלוני, אבי הבנות, בעדות שרבים מהנוכחים באולם בוודאי לא ישכחו.

"קיבלתי שיחת טלפון שלא אשכח לעולם", תיאר אלוני את אותו יום נורא. "שמעתי 'עמוס, חנקתי את רוני ונטלי למוות', כמו קול מהגיהינום. שאלתי 'מה זה?', ולא דמיינתי את זה בחלומות הכי גרועים שלי".

לדבריו, "גם כשנסעתי לשם, התקשרתי שוב, וענה לי אחיה. שאלתי אותו אם זה נכון, והוא אמר 'תגיע'. שמעתי צרחות ברקע". כשנכנס לבית, לדברי אלוני, ראה את אחיה של מיכל - שהתגורר איתה ועם הילדות באותה תקופה - מנקה את הסלון עם סחבה.

מיכל אלוני (צילום: חדשות 2)
מיכל אלוני. ארכיון | צילום: חדשות 2

"אני לא מבין איך לא יריתי בה 12 כדורים"

"ראיתי את שתיהן, הקטנה ליד החלון והגדולה לידה עם העיניים פקוחות כלפי השמיים", אמר. "נגעתי בנטלי - וכלום. נגעתי ברוני, קרה כמו קרח. יצאתי מהחדר במהירות". אלוני היה מאבטח באותה עת. "צלצלתי למשטרה והיא (מיכל) רצה אחריי בכל חדרי הבית כדי לחטוף לי את הנשק בכוח".

הוא המשיך בכאב: "חשבתי שאולי אפשר עוד להציל אותן, אבל השוטרים אמרו לי שהן מתות כבר שעתיים-שלוש. בינתיים מיכל חזרה לחדר של הבנות והתיישבה ליד המיטות שלהן, מכונסת בעצמה, עם הראש בין הרגליים. אני לא מבין איך לא יריתי בה 12 כדורים. אי אפשר לתאר במילים מה הרגשתי. כעסתי, זה אובדן של שתי בנותיי".

"היא סיפרה לי שחצי שנה לפני הרצח, היא הפסיקה לקחת את הכדורים שנתנו לה", תיאר בעלה לשעבר של החשודה ברצח בנותיה. "אמרתי לה שאסור להפסיק אלא בהנחיית פסיכיאטר, וביקשתי מאחותה שתדבר איתה. זה עזר ליומיים בלבד".

הגננת: "אם היינו מבינים קודם שיש בעיה היינו מטפלים בזה"

הגננת של הבנות, רונית פריגל, העידה גם היא. "אני זוכרת אירוע אחד, אמנם שולי אבל חריג, בו היא התקשרה והתנפלה עליי בצרחות ובצעקות", סיפרה.

"היא לא הקשיבה למילה, רק צרחה ובסוף טרקה את הטלפון", אמרה. בדיווח אחר ציינה כי "כששאלנו את רוני היא אמרה שאמא לא קמה בבוקר. בהתייעצות עם פסיכולוגית, ניסינו לקבוע עם מיכל, אבל היא לא ענתה לטלפון. אם היינו מבינים קודם שיש בעיה היינו מטפלים בזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק