שר החוץ לשעבר יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לזיכויו המוחלט בפרשת השגריר: ביציאה מאולם בית משפט השלום בירושלים, לאחר מסירת הכרעת הדין בעניינו, אמר ליברמן כי הוא שמח ומאושר שהפרק המשפטי בחייו נגמר - וכי הוא מתמקד באתגרים הצפויים לו, לאחר שישוב בקרוב למשרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להודות לבית המשפט. אני שמח ש-17 שנים שבהן שמעתי הרבה 13, 14 ו-15 גרסאות הסתיימו. זה מאחוריי. אני רוצה להודות למשפחתי, לחבריי שעמדו מאחוריי כל אותן שנים והאמינו בצדק ונתנו לי את התמיכה", אמר ליברמן. 

"אני מודה לצוות ההגנה שעשה עבודה יוצאת מן הכלל, עבודה מדהימה. אני לא מתכוון להתעסק יותר בסוגיה הזאת", הדגיש שר החוץ לשעבר שצפוי לשוב לתפקיד - שנשמר עבורו במהלך תקופת המשפט. "הפרק הזה מאחוריי. אני מתמקד באתגרים שמחכים לנו בפתח ויש מספיק כאלה".

"קיבלתי בימים האחרונים אלפי טלפונים ומסרונים, אימיילים ופקסים עם הבעות תמיכה וידידות. הזרם הגדול שהיה לא איפשר לי להחזיר תשובות - גם מהארץ וגם מהעולם. אני מודה לכולם ומתנצל שאין לי אפשרות לומר תודה לכל אחד ואחד. בסופו של דבר הצדק יצא לאור", סיכם.

פרקליטו של ליברמן: "זכינו, זו לא התגוששות או משחק כדורגל" 

פרקליטו של ליברמן עו"ד יעקב וינרוט, שהגיע ברגע האחרון לדיון לאחר שהתעכב בפקקים, הגיב לזיכוי עם צאתו מאולם הדיונים: "אנחנו שמחים על הזיכוי, פסק הדין מאוזן וסברנו שהוא מתחייב מהמערכת העובדתית הנכונה כפי שהתבררה מבית המשפט. לצערי היה רוב הזמן פער עצום בין העובדות שסופרו לבין אלו שהובאו בבית המשפט".

עוד הוסיף וינרוט כי "במקרים של זיכוי - אין כישלון של הצד השני. זכינו, זו לא התגוששות או משחק כדורגל שיש כאן מנצח. במשך 17 שנה, זה דבר שדורש תיקון ומחשבה. אני בטוח שהמערכת תשקול את זה. אני לא יודע אם יהיה ערעור של הפרקליטות על הכרעת הדין".

התובעת במשפט מטעם הפרקליטות, מיכל סיבל-דראל הגיבה לזיכוי המוחלט בצאתה מהאולם ולא הורידה מהפרק אפשרות של ערעור אפשרי: "בית המשפט פסק, ואנו מכבדים את פסיקתו. נלמד את הכרעת הדין באופן מקצועי וכמקובל בפרקליטות ונשקול את צעדינו בהמשך".

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי