הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד בני הזוג אולגה וזאב גורליק בגין רצח גרושתו של זאב, איריס גורליק וסילייב בחודש שעבר. השניים הואשמו בתכנון הרצח האכזרי של איריס ואף בהמסת גופתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום שהוגש נגד השניים מגולל את האופן המחריד בו תכננו בני הזוג את רצח גרושתו של זאב גורליק, וכן את התהליך שבו "נפטרו" מגופתה. על פי האישומים, כבר בחודש מרס החלה רעייתו של גורליק, אולגה, בחיפוש אחר דרכים להסתרת גופתה של איריס לאחר שירצחו אותה. חקירת המשטרה העלתה כי בכדי לקדם את התכנית, ערכה אולגה גורליק חיפוש ברשת האינטרנט ביטויים כגון "דרכים שונות כיצד להמיס גופת אדם", "איך להעלים גופה", "באיזה חומצה הכי טוב להמיס גופה בתנאים ביתיים" ועוד.

בנוסף עולה כי השניים נערכו לאפשרות כי ייחקרו בעתיד אודות "היעלמות" הגופה, ולכן חיפשה באינטרנט את הביטוי "נקודות חשובות בחקירת תיקים הקשורים להיעלמות אדם". במקביל, רכש זאב סודה קאוסטית הידועה ביכולת ההמסה שלה, וכן חבית גדולה להשם הכנסת גופת גרושתו לאחר שתירצח.

אין תמונה
איריס גורליק ז"ל

דקר באכזריות, והמיס את הגופה

מספר שבועות לאחר השלמת ההכנות נסע גורליק אל מקום עבודתה של גרושתו ואסף אותה ברכבו. גורליק הסיע אותה לכיוון ביתו, תוך שהוא מתכתב עם רעייתו אולגה שייעצה שלא יתקרב לאזור מחשש שהדבר יסייע בלכידתו.

עם הגיעו לבית מגוריו, דקר זאב את איריס גורליק וסילייב ז"ל באכזריות והביא למותה. לאחר מכן, בעזרת אשתו, הכניס את הגופה אל החבית והחל בהמסת גופתה באמצעות הסודה הקאוסטית. בתום המעשה, נסעו השניים עם רכבה של איריס והשאירו אותו בשכונת בית חנינא בסמוך לפסי הרכבת - זאת בכדי לשבש את הראיות.

"חלק קטן מהגופה נותר בשלמותו"

בבוקר שלמחרת הרצח, הגיעו השוטרים לדירתם של השניים, זאת לאחר שהחלו חיפושים אחר איריס שהוגדרה כנעדרת. במהלך חיפושיהם, מצאו השוטרים את החבית ובה שרידי גופתה של גורליק המנוחה כשהם בריקבון מתקדם, בעוד שחלק מהם נותרו בשלמותם.

בתוך כך, לצד בקשה להארכת מעצרם של השנים, הפרקליטות האשימה את השניים בגין רצח, השמדת ראיות, וכן בגין שיבוש מהלכי משפט על מסמך מעשיהם הקשים.