חזרה מבית הכנסת, ונפלה קורבן לפושע מין. אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה)
העזרה לסב הסתיימה בהתעללות מינית, אילוסט | צילום: אילוסטרציה

חמש שנות מאסר וחצי נגזרו אתמול (א') על סב בן 72 מהצפון שביצע מעשים מגונים בנכדתו בת ה-10. הוא ניצל את גילה הצעיר ואת העובדה שהגיעה לביתו לסייע לו כשהיה חולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהסדר הטיעון שגובש עם הסב עולה כי נהג לבצע את זממו בילדה מאז הייתה בת 9, כשבאה לבקר אותו בביתו בכמה הזדמנויות שונות. באחד המקרים הורה הסב לאחיה הקטן להשאיר אותם לבד בדירתו, ואז ביקש ממנה להביא לו מחדרו כמה תרופות ומד לחץ דם. לאחר מכן הלך בעקבותיה ומשך אותה אליו, השכיב אותה על בטנה, הפשיט אותה ונגע באיבר מינה. במקרה אחר ביקש מנכדתו לעלות איתו לדירה ריקה מעל לביתו, שם הושיב אותה על מיטה וביצע בה מעשה מגונה. במספר מקרים אחרים הצמיד את איבר מינו לאיבר מינה ולאחר המעשים הציע לה 10 שקלים בתמורה לשתיקתה.

רגעים ספורים לפני הכרעת הדין ביקש הסב את רחמי השופטים והביע חרטה על מעשיו. "אני מצטער על כל מה שהיה", אמר לשופטים. "70 שנה לא היה לי מקרה שאני מצטער עליו. אני מצטער ומבקש מבית המשפט שיקל עליי בעונש". בני משפחתו שנכחו באולם הסבירו באמצעות פרקליטם כי הם מודעים לחומרת מעשיו של הסב, אך מבקשים מבית המשפט להתחשב בו במתן העונש, זאת מפאת גילו ומצבו הרפואי.

בגזר הדין נימקו השופטים את החלטתם בעובדה המזעזעת שהסב ניצל את מצבה הפגיע של נכדתו בעוד שזו באה לסייע לו בביתו. "כסב למתלוננת, הדעת נותנת כי היה אמור להיות לה דמות מגוננת, דואגת, שומרת ומחנכת", כתבו השופטים. "במקום זאת, הוא פגע בה מינית, תוך תכנון ומחשבה תחילה. מקוממת המחשבה כיצד סב זה, אשר המתלוננת דאגה לבריאותו, והלה 'גמל' לה בפגיעה מינית אשר תוצאותיה, סביר להניח, טרם באו לידי ביטוי במלוא עוצמתן".

בנוסף גזרו השופטים על הסב שנתיים מאסר על תנאי וחייבו אותו לפצות את נכדתו בסכום של 75 אלף שקלים.