צפו בסיפורים המעניינים של 30.9 לאורך השנים
12 שנות מאסר למי ששיסף את גרון חברו | צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 13 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על מיכאל דיגנקוב שהואשם בנסיון רצח חבר שהתארח אצלו - לאחר ששיסף את גרונו.

מכתב האישום החמור נגד דיגנקוב עולה כי בזמן שהתארח אצל חברו התפתחו בין השניים מספר ויכוחים על רקע דרישותיו של המארח מגדינקוב שידוע לרשויות כאלכוהוליסט. על פי כתב האישום,בסוף דצמבר 2008, בסביבות השעה 23:00, נטל הנאשם סכין שהיה מונח על השולחן בדירה, ניגש למתלונן ששכב במיטה ושיסף את גרונו. המתלונן ניסה להדוף את הנאשם ותוך כדי המאבק נחבל המתלונן קשות בידיו.

המתלונן אושפז במשך שלושה ימים בבית חולים בהם עבר ניתוחים לתפירת החתכים בידיו ובצווארו. במהלך המשפט נחתם הסדר טיעון בין הצדדים, במסגרתו הוסכם על כתב אישום מתוקן שהסעיפים שבו הם באשמת כוונה מחמירה.

השופטים: המתלונן שכבר חסר אונים

הרכב השופטים בראשות השופטת נורית אחיטוב קבע כי מעשיו של דיגנקוב חמורים, בגלל שלא היה לו כל מניע והקורבן שכב במיטה חסר אונים.

 השופטים פקפקו בסיכוייו של דיגנקוב, שכבר הורשע בעברו, לשוב לחיים נורמטיביים וקבעו: "סיכויי שיקומו של הנאשם נמוכים ביותר", כתבו. "גם בעונשי מאסר שהוטלו עליו בעבר לא היה כדי להרתיעו מביצוען של עבירות נוספות".