כתב אישום הוגש הבוקר נגד יעקב ישר ישורון, נהג המיניבוס שהיה מעורב בתאונת הרכבת הקטלנית בה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין בחודש אוגוסט האחרון. ישורון נאשם בגרימת מוות ברשלנות לאחר שהתעלם מכל סימני האזהרה שיכלו למנוע את התאונה - כפי שעולה מכתב האישום.

"בהתקרב הנאשם אל המפגש עם מסילת הברזל, לא האט, לא שם לבו לדרך ולא הבחין בכך שהרמזור האדום מהבהב מולו, לא שמע את צלצול הפעמון ולא הבחין בכך שהמחסום המוצב לפני המפגש יורד וחוסם את דרכו", לשון כתב האישום.

בני המשפחה שנהרגו בתאונה (צילום: כיכר השבת)
בני משפחת ברנשטיין שנהרגו בתאונה הקטלנית | צילום: כיכר השבת

עוד מופיע בכתב האישום כי "הנאשם לא הגיב לאותות האזהרה שנראו מולו במפגש... כשהבחין במחסום הניצב מולו, היה במרחק של כ-32 מטר מהמחסום, ואז החל בבלימת חירום, במהלכה פרץ את המחסום, שבר אותו ונעצר עם רכבו על פסי הרכבת...כתוצאה מהתאונה, מצאו את מותם 7 בני אדם, נוסעים ברכב הנאשם, נוסע נוסף נפצע קשה, הנאשם נפצע אף הוא ונזקק לטיפול רפואי ומספר נוסעים ברכבת נחבלו קלות".  

הנהג: "מוכן לקבל כל עונש שיתנו לי"

בבית המשפט אמר היום ישורון: "אני בקשר טוב עם המשפחה. מדברים בטלפון, הולכים יחד לאירועים. הייתי בברית, יש גם חתונה".

ישורון אמר למקורביו לאחר התאונה כי הוא מוכן לקבל כל עונש שייתנו לו. קרוב משפחתו, עו"ד קובי לוי, סיפר כי "הוא במצב נפשי קשה מאוד ולא יודע את נפשו מרוב צער. ההרוגים הם אנשים שהוא הכיר והתנדב להסיעם", אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות" זמן קצר לאחר התאונה.

ישרון סיפר לחוקרים כי הבחין במחסום הרכבת יורד, אך לא הספיק לבלום בזמן ולכן נגרמה התאונה הקשה. למרות טענותיו של הנהג, שכנם של ההרוגים, במשטרה חושדים שהוא ניסה לפרוץ את המחסום ולכן גרם לתאונה.

שבעה בני משפחה נקברו יחדיו

בתאונה הקטלנית נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין: אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי. בעלה דודי גוטשיין, שישב ליד הנהג, הוא היחיד מבני השפחה שלא נהרג בתאונה. הוא נפצע קשה והתבשר על מותם מאוחר יותר בבית החולים.

"הרגשתי שמשהו קורה. הם לא אמרו לי, אז הם לא אמרו לי. חשבתי שכמו שאני יצאתי חי, אז גם הם יצאו חיים. יותר קשים, יותר קלים", אמר גוטשטיין בראיון בלעדי לחדשות 2 מספר ימים לאחר התאונה, כשלצידו יושב אביו, הרב חיים גוטשטיין.

גוטשטיין סיפר על רגעי התאונה, ועל התחושות שמלוות אותו מאז אותו יום מר ועל רגע קבלת הבשורה: "שאלתי מה עם כל המשפחה ואמרו לי שהם בבתי-חולים אחרים. לא רצו להגיד לי. אתמול הגיעו לבשר לי. התחילו עם אשתי שהיא לא שרדה. שאלתי מה עם הבן, ואמרו לי שגם לא... וכך לאט-לאט אמרו לי על כך המשפחה..."

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת - תזכורת:

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה