זירת התאונה בצומת מחניים
זירת התאונה בצומת מחניים | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (א') 4.5 שנות מאסר על ולנטין שרקין, בן 41, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בהריגתו של אסף ליברמן ז"ל ובפציעתה הקשה של אפרת ורדי. שרקין דרס את השניים בצומת מחניים לפני כשנתיים, בשעה שנהג בשכרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת עסקת הטיעון הורשע שרקין בין היתר בהריגה, חבלה חמורה, נהיגה בשכרות ומעשה פזיזות תוך נהיגה. התאונה התרחשה בשעה ששרקין עשה את דרכו מכיוון קצרין לצומת מחניים.

מגזר הדין עולה כי במהלך הנסיעה נהג שרקין "בצורה מסוכנת, כשהוא קל דעת ואדיש לתוצאות האפשריות של מעשיו, וסטה מספר פעמים לנתיב הנגדי, תוך חציית קו הפרדה רצוף". במהלך הנסיעה הבחין נהג שנסע מאחוריו בנהיגתו הפרועה ואף צפר לו בחוזקה והבהב לו, אך שרקין התעלם מהאזהרות.

זירת התאונה הקטלנית
זירת התאונה הקטלנית | צילום: חדשות 2

בצומת מחניים פגע שרקין בעוצמה בליברמן ובוורדי, שעמדו על אי תנועה. בדמו נמצאה כמות אלכוהול הגבוהה פי חמש מהמותר בחוק. עוד צוין בגזר הדין כי בשנת 1999 נשלל רישיונו של שרקין ל-30 חודשים, לאחר שהורשע בנהיגה בשכרות.

"הנזק שנגרם כתוצאה ממעשיו של הנאשם אינו ניתן לתיאור במילים", כתב השופט בגזר הדין. "ללא כל הצדקה, במחי יד, גדע את פתיל חייו של אסף". מלבד עונש המאסר, שלל השופט את רישיון הנהיגה של שרקין לצמיתות ואף הורה לו לשלם 30 אלף שקלים לפצועה ו-30 אלף שקלים לבני משפחתו של ההרוג.