חדשות טובות למשפחת נתניהו: אחת מעובדות משק הבית שהגישה תביעה נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו משכה את תביעתה - והגיעה להסכם פשרה. לפני כשבועיים פורסם כי העוזרת שעבדה אצל משפחת נתניהו הגישה תביעה נגדה לפני כמה חודשים אך פרטיה נאסרו לפרסום.

על פי הפרסום, בדומה לתביעה שהוגשה על ידי ליליאן פרץ, גם בכתב תביעה זה עלו טענות נגד אשת ראש הממשלה על מחלוקות בנושא תנאי ההעסקה. בשל צו איסור הפרסום לא ניתן לפרסם מדוע הגיעו להסכם פשרה ומהם פרטי ההסכם.

בנוסף לא ניתן לפרסם את פרטי התביעה או את פרטי ההליך ואת המקום שבו התנהלה התביעה אך לא נראה כי היה תיאום כלשהו בין העוזרת הזו לבין התביעה שהוגשה על ידי מנהלת משק הבית של הזוג נתניהו, ליליאן פרץ.

סוכנת הבית: "שרה נתניהו השפילה אותי"

"שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טענה ליליאן פרץ שעבדה בבית משפחת נתניהו במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי העובדת נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לעובדת במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ סיפרה כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

בנוסף תיארה פרץ כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.