בית המשפט לנוער בפתח תקווה גזר הבוקר שנתיים וחצי מאסר במוסד לנערים עבריינים על נער בן 17, שלפני כשנה וחצי דחף את חברו למוות מגג בית ספר בנתניה, לאחר שעלו לשם לשאוף גז מזגנים. בנוסף נגזרה על הנער שנת מאסר על תנאי. בחודש יולי האחרון הוא הורשע בהריגה ובשיבוש הליכי חקירה.

בני משפחת הנער שנהרג הביעו תרעומת על העונש ואביו נשא את תמונתו בבית המשפט. עורך הדין רועי פרי, מפרקליטות מחוז מרכז, אמר לאחר גזר הדין כי "החשיבות בתיק הזה היא ההרשעה על העבירות החמורות". לדבריו, עוד לא החליטו האם לערער על קלות העונש מפני שהקו המוביל את בתי המשפט הוא שיקום ולא ענישה, לכן קטנים הסיכויים של ערעור כזה להתקבל.

האירוע החמור התרחש בחודש מרס 2010. הנערים טיפסו לגג בית הספר "רש"י" בנתניה דרך סורגי החלונות במהלך יום שבת, כשהמוסד הלימודי היה סגור, ושאפו גז מאחד ממדחסי המזגנים באמצעות קשית פלסטיק ובקבוק.

בשלב מסוים פרץ ויכוח בין שניים מהנערים, במהלכו דחף אחד מהם את חברו מהגג מגובה שבעה מטרים. הנער נחת על גבו ומעוצמת הנפילה נקבע מותו במקום האירוע. מיד לאחר מכן ירדו חבריו מהגג, והזעיקו עזרה רפואית בעוד שהנער שהפיל אותו, נמלט מהמקום.

"מצטער שדחפתי אותו"

לאחר האירוע ביקש הנער מחברו שהיה במקום שלא יגלה כי הוא זה שדחף את חברו מהגג וגרם למותו. שעות ספורות לאחר האירוע עוכבו לחקירה קבוצת הנערים, בהם גם הנער, שהכחיש את מעורבותו בעניין. במהלך חקירתו אמר הכי "כלל לא היה במקום".

בית הספר בו התרחש האסון (צילום: חדשות 2)
בית הספר בו התרחש האסון | צילום: חדשות 2

בהמשך חקירתו החליט הנער לחזור בו והודה במעשים המיוחסים לו. במהלך החקירה אמר לשוטרים כי "הוא עיצבן אותי ולכן דחפתי אותו", והוסיף: "הוא התיישב לידי והחל לשגע אותי. אמרתי לו 'אל תשגע אותי' ואז הוא התרגז...הוא נפל מהגג". לבסוף הנער אף הביע צער על מעשיו ואמר: "אני מצטער שדחפתי אותו והוא מת".

השופטת ורדה מרוז ציינה בפסק הדין: "מדובר באירוע טרגי. חבורת נערים, חברי ילדות, תרו אחר הרפתקה, אשר אין בה לא משובה ולא מעשה קונדס, אלא מעשה אסור בתכלית. תוך סיכון חייהם, עלו הנערים לגג בית הספר, לשם סיפוק מאוויים אסורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק