רצח בחוף הים. ארכיון
רצח בחוף הים. ארכיון | צילום: חדשות 2

כתב אישום בגין רצח הוגש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אנדריי סטרקוב בן ה-20, שנאשם ברצח מזעזע בחוף הים באשדוד לפני כשלושה שבועות. מכתב האישום עולה תיאור מצמרר של ערב שהתחיל בהיכרות אקראית בין הנאשם ברצח והנרצחת - ונגמר באלימות קשה ביותר וניסיון של סטרקוב לטשטש את הראיות למעשיו. הנרצחת, ריטה גולדברג בת ה-28, הותירה אחריה שני יתומים.

ההיכרות בין השניים החלה ב-8 בספטמבר בשעות הערב, כאשר גולדברג הגיעה לקיוסק בו עבד סטרקוב. אחרי ששוחחו זמן מה, נתן סטרקוב את מספר הטלפון שלו לגולדברג, שעזבה את המקום, אך חזרה כמה שעות לאחר מכן. גולדברג ישבה עם סטרקוב ועם חבר נוסף והשלושה שתו ביחד בירה. אחרי זמן מה, החליטו גולדברג וסטרקוב ללכת ביחד לכיוון חוף הים.

אחרי זמן מה שישבו השניים יחד, החלה גולדברג לצעוק כי סטרקוב מנסה לאנוס אותה. בשלב זה, לפי כתב האישום, החלו השניים להיאבק וסטרקוב החל לחנוק את גולדברג. לאחר מכן, כך טוענים בפרקליטות, לקח גולדברג אבן במשקל 10.5 קילוגרם והלם עמה בראשה של גולדברג מספר פעמים. לאחר מכן, לקח אבן נוספת, במשקל 5 קילוגרמים, והטיח אותה בראשה של גולדברג, ולמעשה ריסק את גולגולתה.

בכתב האישום מתואר כיצד נאבקה גולדברג בסטרקוב ושרטה אותו בפניו.

כיסה את האבנים בחול, סירב לקרוא למד"א

סטרקוב, שככל הנראה הבין כי הרג את גולדברג, גרר אותה לפי כתב האישום למקום אחר בחוף וכיסה את סימני הגרירה ואת האבנים בהן השתמש בחול. לאחר מכן שב למקום עבודתו וסיפר לבעל המקום כי גולדברג נפלה ונפצעה. מעסיקו הפציר בו שיקרא למד"א, אך הוא לא עשה זאת.

חברו של סטרקוב, ששמע אף הוא את סיפורו, ביקש ממנו שייקח אותו למקום בו "נפלה" גולדברג. אחרי שהגיעו השניים למקום, הזעיק החבר את מד"א למקום. במקביל, ברח סטרקוב לביתו. כשהגיע צוות מד"א למקום, נאלץ לקבוע את מותה.

לאחר מכן, עצרה המשטרה את סטרקוב וחברו, כאשר החשד הראשוני היה כי השניים ניסו לקיים יחסי מין עם גולדברג, וכשזו סירבה, רצחו אותה. אולם, בכתב האישום מתברר כי החבר אינו מעורב ברצח ואף היה זה שהזעיק בסופו של דבר את המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק