יישאר אצל המשפחה המאמצת. ילד המריבה
"פשוט מאושרים היום" | צילום:

"אנחנו שמחים לטובת הבן שלנו, אנחנו פשוט מאושרים היום": ההורים המאמצים שקיבלו היום (ב') מבית המשפט העליון חזקה על הילד אותו אימצו, בתיק שכונה "פעוט המריבה", מברכים על תוצאות המשפט ומקווים שהמאבק המשפטי ייפסק: "זה היה איום נוראי על המשפחה מבחוץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הוא העביר את שנתו הראשונה בבית ילדים, משם אנחנו לקחנו אותו. אנחנו המשפחה היחידה שהוא מכיר, אנחנו לימדנו אותו באיחור מה זה אבא ואמא - זה נשמע מובן מאליו, לילד שגדל בבית יתומים זה לא ברור כל כך", אמרו ההורים בראיון לתכנית "שש עם עודד בן-עמי".

ההחלטה של בית המשפט תאפשר לבני הזוג לאמץ את הילד באופן רשמי, לאחר שהוכרו עד כה רק כמשפחת אומנה. "הוא הבן שלנו כבר מזמן, ובאופן חוקי אני מקווה שזה סוף סוף ייסגר, והוא יוכר בתור הבן שלנו מבחינת בית המשפט. אנחנו הולכים בדרך הזו כבר שנתיים", אמר האב המאמץ, "היה איום נוראי מבחוץ, וזה היה מאוד קשה לנהל את החיים של המשפחה ככה".

"אנחנו יודעים שמדובר בתיק מאוד רגיש ועצוב, ואנחנו יכולים להבין את הכאב של העותרים, ויחד עם זאת אנחנו רוצים שהוא ימשיך להיות שמח ומאושר וימשיך לחייך, שיוכל לפרוח ולצמוח ולהיות מאושר כמו שהוא היום. אנחנו לא חושבים שיש אפשרות של ערעור", אמרו ההורים

האם משפחת האומנה תפגיש את הילד עם משפחתו הביולוגית, לכשיגדל? "אנחנו פועלים לפי הוראות בית משפט, שעוד לא למדנו לעומק - ומה שהוא יחליט בנושא אנחנו פועלים לפיו".

יישאר אצל המשפחה המאמצת. ילד המריבה (צילום: חדשות 2)
יישאר אצל המשפחה המאמצת. ילד המריבה | צילום: חדשות 2

הדודה: "לא נוותר על הילד"

הדודה שבקשתה נדחתה, א', אמרה בראיון ל"שש עם" כי "קשה להתמודד עם ההחלטה, אנחנו עדיין בהלם ולא מעכלים. לא ציפינו ולא יכולנו להתמודד עם הכרעה שכזו". "הילד נולד פג, כחודש לפני הזמן, ובזמן הזה אמרנו שאנחנו רוצים לקחת את הילד כיוון שאחותי לא הייתה מאוזנת, ולמרות שאמרו שיעזרו לנו לקבל את הילד חזרה, במשך שנה וחודשיים גל שלנו היה בבית יתומים, כמו ילד שאין לו משפחה. נמנעה ממנו אהבה וחום בכל התקופה הזו".

"כשעמדנו מול בית משפט וידענו שיש לנו יכולת לגדל את הילד, בית המשפט החליט בכל זאת להעביר אותו לאימוץ, למרות שהשופטת ידעה שיש משפחה שרוצה לגדל אותו". "אנחנו רוצים להיות בקשר עם הילד, ולא נוותר עליו - אני רוצה שהוא יידע שאנחנו אוהבים אותו", הוסיפה א', הדודה.

"לא ניתן להחזיר את הגלגל אחורנית"

בית המשפט העליון קבע היום כי הילד ממוצא אתיופי בן השלוש שאומץ בגיל 13 חודשים יישאר אצל המשפחה המאמצת, שאספה אותו לביתה לאחר שגורמי הרווחה קבעו כי אמו הביולוגית לוקה בנפשה. דודתו הביולוגית דרשה חזקה, אך בקשתה סורבה.

ל', דודתו הביולוגית של התינוק ביקשה להשיב אותו לחזקתה, ועתרה על כך לבית המשפט. ההחלטה היום הפכה החלטה קודמת של הרכב בן שלושה שופטי בית המשפט העליון שקבעו בחודש יולי האחרון כי הפעוט ייצא ממשפחת האומנה ויוחזר לדודתו.

"בנסיבות העניין שבפנינו, לא ניתן עוד לדעתי, ולאור חוות הדעת שהוגשו בתיק זה, להחזיר את הגלגל אחורנית ולקרוע את הילד מן המשפחה האחת שאי פעם היתה לו - בני הזוג המועמדים להיות המאמצים", כתבה השופטת מרים נאור בפסיקתה.