צפו בדיווח המלא (צילום: החדשות 2)
א' מבית הנשיא. ארכיון | צילום: החדשות 2
בג"ץ קבע הבוקר סופית: א' מבית הנשיא לא תתעמת עם הנשיא לשעבר, משה קצב. "אני מבינה את הטעם הרע שנותר בפיה של המתלוננת", אמרה נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, בפתח הדיון.

פרקליטיה של א' הגישו את העתירה בעקבות החלטת בית המשפט שהמתלוננת הראשונה בתיק קצב, לא תיכלל בכתב האישום שיוגש, אם יוגש, נגד הנשיא לשעבר. א' דרשה מהמשטרה למצות את כל דרכי החקירה בעניינה לפני הורדתה הסופית מכתב האישום.

כאמור, העתירה נמחקה הבוקר. עו"ד אריאל בנדור, פרקליטה של א', ביקש למשוך אותה בעקבות הערות שהעירו השופטים בדיון, מהן השתמע כי אינם מתכוונים לקבל את העתירה.

"כבר היה פסק דין של חמישה שופטים שקיבלו את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה בעניין א' מבית הנשיא", הוסיפה השופטת בייניש. "אני יכולה להבין את הטעם שנשאר בפיה של המתלוננת, אבל אנחנו לא יכולים להתערב. אני לא רואה שיש מקום לבית המשפט להתערב. בית המשפט לא יכול לתת הוראות כאלו בעניין החקירה".

עו"ד אברהם לביא, פרקליטו של קצב אמר בעקבות ההחלטה כי העתירה, כצפוי, נמחקה. "בג"ץ גלגל את העתירה מכל המדרגות. עדותה של א' מלכתחילה הייתה בעייתית", אמר עו"ד לביא.

א' טענה: "הבן אדם הוריד את המכנסיים"

א' מבית הנשיא היא זו שחשפה ופתחה למעשה את גל החשדות נגד הנשיא לשעבר. לטענתה, קצב הטריד אותה מינית ואנס אותה במהלך עבודתה בלשכת הנשיא. במסיבת העיתונאים המפורסמת עם פרקליטתה לשעבר, עו"ד כנרת בראשי, אמרה א': "עמדתי בגבי אליו, במרחק של שני מטרים, ופתאום אני מרגישה גוף נצמד אלי ואוחז בי חזק"

"הוא משך את הידיים שלי אחורנית, ואני מרגישה את איבר המין שלו נצמד אלי, ואדם שאומר לי, 'פשוט תיכנעי, אני אוהב אותך, אני רוצה לשכב אתך, אני רוצה אתך סקס, ואין סיבה שלא תסכימי'", אמרה א' במסיבת העיתונאים בשנת 2007.

א' לא זכתה להיות חלק מעסקת הטיעון, שנדחתה בסוף על ידי קצב, אך היא פתחה דלת למספר תלונות נוספות דומות שכן עלולות להיות חלק מכתב אישום נגד הנשיא לשעבר. כאשר בית המשפט העליון אישר את עסקת הטיעון הוא לא קבל על החלטת מזוז שלא להכניס את תלונתה של א' מבית הנשיא לכתב האישום.

כזכור, בעיסקת הטיעון שגובשה בין הפרקליטות ובין קצב, הומרה ההאשמה באונס לסעיף קל יותר, של מעשה מגונה. עיסקת הטיעון פוצצה על ידי הנשיא לשעבר ופרקליטיו. המשטרה אמרה בעבר כי היא מתכוונת להמליץ על הגשת כתב אישום גם על סעיף אונס לאחר עימות בין קצב לאחת המתלוננות

כך חשף אמנון אברמוביץ' את תלונת קצב