אחרי ארבע שנים תחת חשדות כבדים וכתב אישום חמור בגין הטרדה מינית ומעשים מגונים בשלוש נשים, זוכה הבוקר (א') הרב הראשי לשעבר של קריית ביאליק, עמינדב קריספין, מכל אשמה. לאחר הזיכוי אמר: "אני מבקש ומתפלל מבורא עולם שימחל למתלוננות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישומים נגד הרב קריספין היו כבדים: בזמן שכיהן כרב הראשי של קריית ביאליק, נטען כי הוא נגע לאחת המתלוננות בחזה ונישק אותה בניגוד לרצונה. עוד נטען, כי הוא שוחח על יחסי המין של אישה אחרת עם בעלה. בשלב מאוחר יותר ניסה להדיח בחקירה את אחת המתלוננות ואיים עליה כי היא "משחקת באש". במהלך המשפט כפר קריספין באישומים נגדו.

"בכל כניסה שלי לבית המשפט זכרתי שבורא עולם יודע את האמת ואי אפשר לבטא את התחושה הזאת", אמר היום קריספין. לזיכוי של הרב הובילה הקלטה שהטילה דופי במהימנות של המתלוננות.
בקלטת נשמע מאיר אוטמזגין, מזכיר המועצה הדתית קריית ביאליק ואחד מעדי התביעה, כשהוא דורש תשלום של מאות אלפי שקלים למתלוננות בתמורה לסגירת התיק.

השופט: "החשש לביצוע מעשים לא ראויים דבק בכל המתלוננות"

שופט בית משפט השלום בחיפה, ד"ר זאיד פלאח, קיבל את טענות צוות ההגנה ופסק כי "האזנה לקלטת מעלה חשש כבד, שמא מדובר בניסיון להוציא כספים מהנאשם, ולאיוש תפקידים ברבנות ובמועצה הדתית, שלא כדין. החשש הכבד לביצוע מעשים לא ראויים הטיל ספק על מרקם הראיות שהוצגו, ספק שדבק בכל אחת משלוש המתלוננות".

"השיחה נשמעת כמו שיחה של ארגון פשע", אמר פרקליטו של הרב עו"ד אביגדור פלדמן. פרקליטות המדינה זכתה לביקורת על שנתנה יד למגעים שנוהלו לאחר הגשת כתב האישום, בלי ידיעת בית המשפט. מגעים אלו הובילו לזיהום הראיות ועוררו ספק סביר שהוביל לזיכוי הרב, בהתאם לכללי המשפט הפלילי.

היום התייחס הרב לזיכוי ואמר כי "אני לא רוצה לזכור מה שהן עשו, ואדרבא להיפך, אני מתפלל עבורן, אני מאחל להן משהו אחר. אני רק מתפלל שאף אחד לא יגיע למה שאני הגעתי בפרשה הזאת".

 מפרקליטות מחוז חיפה נמסר בתגובה: "הדברים בהכרעת דינו של בית המשפט השלום אינם עולים לכאורה בקנה אחד עם הראיות שהציגה התביעה בפני בית המשפט. טרם הגשת כתב האישום, בא כוח הנאשם לפרקליטות בבקשה להימנע מהגשת כתב אישום כנגדו, תוך שהביע רצון ונכונות לפצות את המתלוננות כחלק מסיום התיק ללא הגשת כתב האישום".